Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatikuson mekkora a kihullási ráta?

Figyelt kérdés

Kicsit meglepődtem, hogy milyen sok embert vettek fel idén (650, tehát 150-vel több durván, mint eddig bármikor), és kíváncsi vagyok az okára.

Arra gondoltam, esetleg a kihullási arány a magas, és ezt akarják kompenzálni, illetve hallottam olyanokat, hogy állami nyomásra emelik a férőhelyeket, az egyetemek határait feszegetve, nos, utóbbi egy csöppet nyomasztó.


Ti mit tudtok erről?



2022. júl. 22. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Én néztem be! A 650 helyes értékbe belekutyultam a szombathelyi képzést.


Ettől függetlenül a címben szereplő kérdés él.

2022. júl. 22. 14:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
sztem elég nagy, egyik legkeményebb
2022. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy.

A 2021-ben felvettek fele kb már kihullott 1 év alatt.

2022. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van kedved számolgatni:


[link]


Itt látható, hogy mikor hány ember végzett országosan ezen a szakon (szerintem a két évszám meg van cserélve, de 420 körül van ez), 6 félév, így aki 17-18 -ban végzett (ezt nem tudom mit jelent, 17szept és 18 jún között), akkor már csak a statisztikában vissza kell keresni, hogy 6 félévvel ezelőtt mennyit vettek fel. Gyanítom, hogy több mint ezret.


Pontos adat, amit mi mezei prolik erléhetünk, nincs.

2022. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként meg aki nem végzi el, annak 1000 oka lehet, abból egyik az, hogy nem megy az illetőnek, vagy nem tanul.

Emellett ott van az átmegy másik szakra, mert jobban érdekli, vagy de inkább az, hogy állást kap az egyetem alatt.

2022. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

OE mérnökinfón 450 emberből 125-en vehettünk át diplomát úgy, hogy igen sok felsőbbéves is volt a rendezvényen (akik korábban kezdték meg a tanulmányokat) szóval kb. 70-80-an végeztünk mintatanterv szerint 450-ből.


Gondolom ez az arány az ELTE-n sem sokkal jobb, sőt szerintem még rosszabb.

2022. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!