Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE IK programtervező informa...

ELTE IK programtervező informatikus szakon mennyire húzós a matek?

Figyelt kérdés

Az ELTE IK online nyílt napján azt mondták, hogy nem ,,annyira fontos, nem az számít ki hogy tud deriválni, integrálni…. Fontos a matematikai gondolkodás, a többit megtanítjuk”

Nos nem tudom nekem ez túl szépnek hangzott 😀, hiszen azt hiszem a szak neve régen programtervező matematikus volt. Erősen matekos a szak, vagy nem?

Ezt nem igazán azért kérdezem mert át akarok csúszni majd az egyetemen, hanem mert szeretnèk egy erős matematikai jellegű, mégis az informatikához közel álló képzést.



2022. aug. 2. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Elég sok matekos tárgy van. Választható matekorientált szakirány is. Az ELTE honlapján megtalálod a tantervi hálókat, tantárgyleírással együtt:


[link]

2022. aug. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Különböző orientációk vannak. Beszélgettem már több bsc-sel erről (én FOSZK-os vagyok) és már nem tudnám megmondani melyik orientáció milyen, de volt aki azt mondta hogy náluk nem volt túl sok, a másik pedig azt, hogy nekik meg pont hogy nagyon durván megnyomták és szíve szerint váltott volna.


Szóval nyugodtan jelentkezz a szakra, és OTT érdeklődj felsőbb évesektől, netán már MSc-sektől. Biztos lesz rá lehetőséged.

2022. aug. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

"szeretnèk egy erős matematikai jellegű, mégis az informatikához közel álló képzést"


Akkor ez a szak szerintem egy jó választás, itt erős a matek. Régen programtervező matematikus volt a szak neve egyébként.

2022. aug. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
78%

Három szakirány közül lehet választani a 2. félév végén.

A - Modellező, B - Szoftvertervező, C - Szoftverfejlesztő(?).

A modellezőn nagyon erős a matek, szinte matematikust faragnak belőled. B-n közepes, sok matekos/számítástudomány tárgy kötelező. C-n a legkevesebb, ha jól tudom, itt a kötelező matematikai/számítástudományi tárgyakon kívül csak 2 kreditet kell pluszban elvégezned, míg a B-n 7-et.

2022. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Azért enyhe túlzás, hogy a modellező szakirány szinte matematikus. Azt lehet mondani, hogy valamivel több a matek, mint mondjuk az alap mérnök szakon, de messze nem matematikusi magasságok.
2022. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!