Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki már a 2.szakot...

Ha valaki már a 2.szakot végzi az egyetemen, hogy működik a kreditszámlálás?

Figyelt kérdés

Pl. Ha az első szakomon van szabadon választható tárgy és az egyezik a 2. Szakomon lévő tárgyak valamelyikével, akkor azt beleszámolják? És akkor már nem 180 kreditet kell teljesítenem, hanem annyival kevesebbet?

Illetve a 2. Szakon a szabadon választható tárgyak közül kell még végezni vagy elég atvinni az összeset az 1. Szakrol?



2022. aug. 6. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A beszámítást általában kérvényezni kell a Kreditátviteli Bizottság felé. De ha azonos tárgyról van szó, akkor biztos, hogy megadják.


A szabadon választható tárgyak is beszámíttathatók, azonban egy tárgy csak egyszer számítható be az új szakon. Vagyis ha egy szabadon választható tárgyat az új szakon kötelezőnek számíttatsz be, az nem számíttathatod be szabadon választhatónak is.

2022. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor ha azonos a tárgy akkor mégis csak kétszer számítják, nem?

Vagy 2 szak az biztos, hogy 2*180 kredit lesz? Ha mindkettő külön külön 180

2022. aug. 6. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp teljesíteni kell az előírt kreditmennyiséget. Van lehetőség előzetes tanulmányokból kreditet befogadni, de ettől papíron még nem lesz "kevesebb" az elvégzendő kredit, de a tárgy amit beszámíttatsz teljesítettnek lesz könyvelve, a valóságban annyival kevesebb órád lesz az új képzésen, igen.


A kreditbefogadás szabályainak nézz utána az egyetemed weboldalán, vagy a tanulmányi osztálynál. Vagy legalább írd ide, melyik egyetemről van szó.

2022. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem értetted meg, amit írtam. Ha egy adott szakra beiratkozol, akkor korábbi tanulmányaid alapján kreditbeszámítást kérhetsz, azaz kérheted, hogy az új szakod tantervében szereplő bármely X tárgyadat a régi szakod tantervében szereplő valamely, már teljesített Y tárgyad alapján vegyék teljesítettnek. Ugyanakkor nem kérheted, hogy az új szakodon ugyanazt a már teljesített Y tárgyadat számítsák be egy másik, új szakodban szereplő Z tárgyadba is. Azaz ugyanazt a már teljesített kreditet az új szakodba csak egyszer viheted át.
2022. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még ha ugyanaz a tárgy neve is, nem biztos, hogy elfogadják. Tárgyanként, egyenként kell kérvényezni, és az esetek nagy részében elutasítják vagy kellemetlenkednek. Velem pl. mikroökonómiából azt csinálták, hogy felmentettek az óralátogatás alól, de vizsgáznom kötelező volt. Statisztikából pedig felmentettek a tárgy alól, de szigorlatoznom kellett.
2022. aug. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Ha a teljesített tárgy tematikája 75%-ban lefedi a teljesítendő tárgy tematikáját, továbbá a kreditértéke legalább ugyanakkora, akkor elvileg el kell fogadják. Ebben persze van némi szubjektivitás is, és nyilván egyeteme válogatja, hogy mennyire kekeckedők az illetékes, véleményező tanárok. Erősebb egyetemeken a döntésben lehet némi sznobizmus is, gyengébb helyek lenézése. De a kérdező ugyanazon az egyetemen marad, úgyhogy itt ez a tényező nem játszik szerepet.
2022. aug. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Másképp kérdem.

Most még az első szakokon vagyok és ott van 12 szabad kreditem. Tudom, hogy később szeretném menni egy másik szakra is, és már most is fel tudnék venni a 12kreditből olyan órát, ami majd a 2.szakon kötelező tantárgy lesz. A kérdés az, hogy ezt így beleszámitjak - e?

Mert ha igen, akkor logikusan fordítva is igaz kéne legyen, hogy a 2. Szakokon a szabadon választott tárgyakat már nem kell elvegeznem, mert van olyan kreditem az 1.szakombol, ami a 2.-on nem kötelező.

ELTE nemzetközi tanulmányokon vagyok most és pszichológia lenne a 2. Szak (nem tudom, hogy ELTE vagy nem).

2022. aug. 8. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, beleszámítják. Igen, fordítva is.

Tehát megcsinálhatod azt, hogy amíg még nemzetközi tanulmányokon vagy, szabválnak felveszed azt a két pszichós tárgyat (már ha van hely és fel tudod venni), amit ott pedig majd befogadtatsz. Pszichón szabválnak pedig bármelyik korábbi nemzetközi tanulmányos tárgyadat befogadtathatod majd.

2022. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2022. aug. 8. 16:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!