Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít kredit túllépésnek?

Mi számít kredit túllépésnek?

Figyelt kérdés

A: 180 kredit kell az alapszak végéhez és nekem mondjuk 240 van

vagy

B: 30 kredit/félév helyett én kb így végezném el:

- 1. év 64 kredit

- 2. év 70 kredit

- 3. év 46 kredit


Illetve van a "kredit túllépésnek" valami "szakszava"/pontosabb kifejezése? próbáltam keresni az egyetemi szabályzatban, de nem találtam.

(egyetemet/szakot direkt nem írtam)


Segítséget előre is köszi!



2022. aug. 7. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az A) verzió jelöli a kredittúllépést, vagyis amikor azt a bizonyos +10%-os ingyenes sávot/limitet is meghaladod. (Alapképzés esetén 198 kredit felett, Osztatlan mesterképzés esetén 330 kredit felett)
2022. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

(egyetemet/szakot direkt nem írtam) - Miért? Igazán megkönnyítenéd a válaszolók dolgát, ha már itt kérdezel.


Kredittúlépés, egybe.


A képzés során összesen felvett kreditek számára vonatkozik. Felvett, de nem teljesített (elhagyott tanegység), illetve bukás miatt többször felvett tárgyak mind beletartoznak ahányszor fel lettek véve, de az is, ha passzióból sokkal több tárgyat veszel fel mint ami az elvárt mennyiség, egyszóval minden.


180 kreditet kell elvégezni. A titkos egyetemed tanulmányi és vizsgaszabályzatában vagy a hallgatói követelményrendszerben megtalálod, hogy ezt hány %-kal lépheted túl. Ez jellemzően 10%. 180-nak 10%-a 18, 180+18 = 198, tehát ha képzésed során 198 kreditnél többet veszel fel, az kredittúlépésnek számít, és a 198-on felüli kreditekért fizetned kell majd ha végeztél.

2022. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
+ az A és B szituáció is kredittúlépést eredményez.
2022. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy pontosan hogy teljesíted őket, az félévente változni fog. Az biztos, hogy a 10%-ot meghaladó túllépés után minden egyes kreditet ki kell fizetni. Az állam ennyit fizet, a többit meg te.
2022. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt minden egyetem a saját tanulmányi- és vizsgaszabályzatában adja meg, hogy egy adott félévben maximálisan mennyi kredit felvételét engedélyezi (ha egyáltalán van ilyen korlát), illetve azt is, hogy félévente mennyi felvett kredit felett kell kreditenként díjat fizetni. Úgyhogy itt általános választ nem tud neked senki adni. De általában félévente 40 kreditet mindenütt engednek felvenni, úgyhogy valószínűleg az általad jelzett évenkénti kreditmennyiség felvehető lesz.


Arra azért számíthatsz, hogy a tervedet keresztülhúzhatják óraütközések. Gyakorlati órákon kötelező a megjelenés, ezért ha két ilyen óra ütközik, az valószínűleg megoldhatatlan lesz és át kell variálnod a tárgyfelvételi tervedet.

2022. aug. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kredittúllépés 10 %-os összhatárát törvény mondja ki, ezért csak a képzés legvégén számítják ki, hogy van-e túllépés.

Az egyetemek viszont a félévente felvehető max. krditszámot előírhatják.

2022. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!