Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire hülyeség fizika...

Mennyire hülyeség fizika szakra emelt fizikával és emelt kémiával menni?

Figyelt kérdés
Szóval kémia tagozatos vagyok, és fizika szakra szeretnék továbbtanulni. Tudom, hogy a fizika nagyon matek központú tantárgy, de sajnos az iskolám nem engedi, hogy matek faktra járjak (órarendi és egyéb okokból nem megoldható). Kémiából meg mindenképpen szeretnék emeltezni, hiszen ha már 4 éve tanulom emelt óraszámban akkor azért illene + szerintem ilyen alappal könnyebb lenne felkészülni és kéne a pluszpont. Szóval a kérdés az, hogy feleslegesen szivatom magam a kémiával? Mert szerintem a fizikához jól jön (meg fordítva is), és szeretem is, leadni meg úgy se tudom. Vagy lehetséges önállóan (esetleg magántanárral) egy év alatt felkészülni emelt matekra, ha kémiából és fizikából is emeltezek vagy ahhoz nagyon zseninek kell lenni? Vagy hagyjam és jó a fizika meg a kémia? Tudom, hogy a matek megkerülhetetlen de akkor max. később bepótolom az emelt tananyagot. Ti mit tennétek?

2022. aug. 8. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a felvételi követelményeket és ahogy a legtöbb pontot tudod elérni, olyan érettségiket tegyél. Ha nem kell emelt matek, szerintem utolsó évben ne stresszeld magad, hogy arra készülj, ha nem kell. Szerintem ilyen szakon a kémia is beváltható, de utána kell nézni a felvin.
2022. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Emelet kémia maximum abban segít fizikán, hogy jobb lesz tőle a logikád. Viszont a matek nagyon fontos. Szóval ha nem is abból érettségizel emelten, a deriválást, és integrálást tanuld meg magadtól, mivel már első félév elején használni kell.
2022. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosin nem gondolkodtál? :)
2022. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"az iskolám nem engedi, hogy matek faktra járjak (órarendi és egyéb okokból nem megoldható)"

Ilyenkor még nincs is órarend. Simán lehet, hogy az órarend nem lesz akadálya. És ha nem, akkor miért ne lenne joga járni faktra mindegyik 11.-es és/vagy 12.-es diáknak?...

2022. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hagyd a francba és menj értelmesebb szakra
febr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!