Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha német előrehozott emelt...

Ha német előrehozott emelt érettségit teszek ősszel, és nem sikerül úgy, ahogy szeretném, azt újraírhatom májusban a rendes vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
Nem bukok meg, hanem például 70% lesz, ami nekem nem lenne elég.

2022. aug. 14. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet.


Felhívjuk a figyelmet

továbbá arra, hogy amennyiben a tanuló az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt sikeres (legalább elégséges) emelt szintű vizsgát tett

valamely vizsgatárgyból, úgy nincs arra lehetősége, hogy a sikeres vizsgát az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt megismételje. Ismétlő

érettségi vizsgát az érettségi bizonyítvány megszerzése után tehet majd.

2022. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a választ!
2022. aug. 14. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy benne biztos, és kellene még gyakorlás, inkább csináld tavasszal, mert nem lehet. Meg amúgy az érettségi ismétlése nem is olcsó, és szerintem nem éri meg. Felvin kalkuláld ki a pontjaidat, hogy a legrosszabb érettségi eredményekkel kb. mennyi pontod lenne az adott szakra, mennyi lenne egy kb. várható szinttel, és mennyi lenne ideálisan, én is így csináltam. Csak reálisan mérd fel magad, pl. ne írj be 60%-os matekot, ha átlagosan kettes szoktál lenni. Németből se írj be 40%-ot, ha a kitöltött emelt érettségik azért sikerülnek most egy 65% körül, és stabil tudásod van. Szóval őszintén.
2022. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt, azert ennyire nem rossz a helyzet, a nemetet 90 folott akarom megcsinalni, es ha nem sikerulne, nem orulnek neki, szoval ezert kerdeztem, de megoldom valahogy:)
2022. aug. 15. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk 90% feletti érettségivel szerintem nehéz kalkulálni, mert azért ehhez tényleg nagyon ügyesnek és szerencsésnek kell lenni. Nem lehetetlen persze, ha jó vagy belőle. De szerintem ne 90% feletti eredményekkel kalkulálj. Nekem például a magyar csalódás volt, mindig is nagyon jó voltam belőle, rengeteg klasszikus irodalmat olvastam, de csak 84% lett, mert pont nem volt jó az esszé. Ha anélkül nem jutnál be államira feltehetőleg, akkor nézz valami mást, vagy gondold át, hogy önköltségesen is bevállalnád. Sorrendet meg majd még tudsz később módosítani. Nekem is egy 90% feletti töri emelt kellett volna ahhoz, hogy bejussak államira duplázásos számolási módszerrel, de tudtam, hogy az kizárt, viszont el is fogadtam, hogy majd akkor önköltségesen tanulok.
2022. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom magántanítványa 97%-os törivel és angollal jutott be az ELTE-re.
2022. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, magántanárral minden más, de arról itt eddig nem esett szó. Kérdés, hogy a kérdező szülei meg fognak-e fizetni magántanárt, én például egyedül készültem fel.
2022. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdező szülei nem fognak fizetni semmit és nem is várja el, illetve nulladikos voltam németen és illene megírnom 90 körülre. Orosz anyanyelvű vagyok ezért az emelt oroszom 100% lesz és duplázni fogok (magyar akkor legyen 84%), a német végül csak azért kell, hogy legyen egy B2es nyelvvizsgám. Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 25. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!