Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem megy az orvosi?

Miért nem megy az orvosi?

Figyelt kérdés

Már a harmadévemet fejezem be az orvosin, de eég rosszul teljesítek. A második évem átlaga 2,66 lett első félévben. A szigorlataim is 2 és és 3sok lettek. Pedig tanulok, fel se állok az asztaltól vizsgaidoszakban és mégse sikerül 4esre mondjuk. Nem értem miért. Félév közben is tanulok pedig de valamiért nem megy a vizsgán a dolog és nagyon bánt.

Mit tanácsoltok? Talán nem nekem való az orvosi?

21F



2022. aug. 17. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy tapasztaltam orvosis ismerősök között, hogy valakinek vagy nagyon megy, vagy egyáltalán nem megy. Középút nem szokott lenni. Erre valahogy születni kell vagy nem tudom. Olyan ez, mint a művészeti pálya, vagy az egész életed minden pillanata erről szól és sikeres leszel, vagy ha nem erről szól, akkor ennyi volt.
2022. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lányom diploma átadója volt anno, jó néhány rite végzett volt, szóval nem vagy egyedül akinek nehezen megy.
2022. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

- Lehet megfelelő tanulásmódszertan hiánya.

- Lehet lelki probléma, koncentrációs zavar.

- Lehet készséghiány.

- Lehet memóriazavar.

- Lehet alapozás (tananyag, fogalmi zavar, viszonyulás ismeret) hiánya stb.

2022. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha eddig el tudtál jutni, az az jelenti, hogy való neked az orvosi (különben már kibuktál volna). Lehet, hogy halasztanod kellene egy évet, például kinenni ösztöndíjra. De tekints előre. Nem érdekes, hogy eddig hogy sikerült, az a lényeg, hogy ezután hogy fog. Még van előtted 3 év!
2022. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nyáron sokan eloretanulnak
2022. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Én pl mindig, és sokat segített nqgyon
2022. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
nézd meg hogy min buksz el legtöbbször. Logikai hiányosságok, vagy lexikális problémák?
2022. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire tudod magadat előadni ? A kiállás is sokat számít . Alsóbb években többször kaptam rosszabb jegyet, mostanra viszont sokkal határozottabb lettem. Magabiztosan állok egy-egy tételhez , próbálom “előadni” őket. Lehet nálad is megvan a tudás , csak hiányzik a jó körítés .
2022. aug. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Ezen hogy lehet lelkizni? :D Mar az lenyugozo h orvosira jarsz mit erdekel h hanyasra vegzed el? Az a lenyeg h meglegyen
2022. aug. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8: es ha valaki nem tudja jol eloadni magat? Megvan a tudas,csak izgul, dadog felelet kozben? Nekem ez volt sokszor. Es a tanarok megbuktattak,mert azt hittek,semmit sem tudok. Aztan ugye ez megjobban leepitette az onbizalmam,es most kilatastalan a helyzet...
2022. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!