Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges egyszerre elvégezni...

Lehetséges egyszerre elvégezni az általános orvosit és a fogorvosit?

Figyelt kérdés
Tegyük fel valaki elkezdi az általános orvosit, majd következő évben elkezdi a fogorvosit is. Ez lehetséges? Azt tudom, hogy az egyik fizetős lesz és, hogy tananyagban brutál, de ezeken kívül van valamilyen kizáró ok? Elméletben és gyakorlatban összeegyeztethető a kettő? Azért kérdezem mert van egy érdekes sebészeti ág amihez mindkét szakot el kell végezni.

2022. aug. 31. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Kizart hogy kepes lennel akar csak elegseges eredmennyel is elvegezni mindkettot. Mindket szak onmagaban is egesz embert kivan es igy is kiszorjak a felet. Ha utkoznek az oraid, gyakorlataid, mit csinalsz?
2022. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerre nem. Fizikailag nem lehetne összeegyeztetni a két órarendet.
2022. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"ezeken kívül van valamilyen kizáró ok"


-Nem tudsz egyszerre két helyen lenni.

-Csak 24 órából áll a nap.

2022. szept. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen egyszerre nem. De csúsztatva szerintem nem lehetetlen. Én ismertem valakit, aki egyszerre járt a két karra. Mindig baromira rohant, de azért mindig mindenhova odaért. Budapesten volt
2022. szept. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és el is végezte őket
2022. szept. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ő is az arc-állcsonti sebészet miatt csinálta
2022. szept. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A koncepció alapján a graduális képzésüket befejezett orvosok fogorvostanhallgatóként végzik a Fogorvostudományi Karok 3-4-5. évfolyamát. A másoddiplomás képzés költségeit az Innovációs és Technológiai Minisztérium vállalja a teljes képzési időre. Várhatóan évente országosan a 4 fogászati képzést biztosító egyetemi központban összesen 6 államilag finanszírozott helyet biztosítanak a szakmai utánpótlásképzés céljára.


A végzett orvos szerződést köthet a fogorvosi tanulmányai idejére az ÁEEK Emberi Erőforrás Fejlesztési Főigazgatósággal. Amennyiben szerződést kíván kötni, a mindenkori rezidensi fizetésnek megfelelő ösztöndíjban is fog részesülni."


Így csak 3 evedbe telne a masoddiploma, és nem ötbe + talán nem szakadnal bele annyira. És még osztondijat is lehet palyazni. Ez azert szerintem nem rossz.

2022. szept. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen kivitelezhetetlen az, hogy ennyi órára bejárj+ hatalmas anyagmennyiség lenne.( más azért a két szak)

Én is azt ajánlom, amit az előző válaszoló írt.

2022. szept. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, gyakorlatban nem.
2022. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, álmodozz csak. Húsz év alatt csak elvégeznéd az egyiket, másik húsz év meg lenne a másik.
2022. szept. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!