Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire jellemző az, hogy...

Mennyire jellemző az, hogy egyetemen első évben első héten már sok anyagot, feladatot adnak fel?

Figyelt kérdés
Csak mert hétvégén, legalábbis szombaton be van tervezve valami, akkor egyáltalán nem fogok tudni ilyen dolgokkal foglalkozni.
2022. szept. 11. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Az első órák kb. Elmennek azzal, hogy elmondják a tudnivalókat, hány ZH lesz, mennyi a ponthatár, kell-e beadandó, ha igen annak milyennek kell lennie, ilyenek.

Egyetemen (amelyik szakra én jártam) nem igazán adnak házit kövi órára, inkább csak leadják az anyagot, amit majd vizsgaidőszakban számon kérnek, meg a ZH-k alatt, aztán hogy te mikor vagy hogy tanulsz rájuk, az rád van bízva.

2022. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt, hogy az előadásokat csak leadták, ott nem kellett semmit csinálni, gyakorlaton (nyelvszak) pedig elmondta a tanár mikor lesz a zh (tehát már szeptemberben tudtuk mikor lesz novemberben számonkérés) és beosztottuk ki mikor ad elő.
2022. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Az egyetem nem arról szól, hogy majd ők igazodnak a te bulizgatásodhoz. Repülni fogsz.
2022. szept. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tárgyanként (néha oktatónként is) változó. Többféle lehetőség van;

-gyakorlaton nincs semmilyen számonkérés

-minden órán (vagy legalább az órák felén) röpZH van, ami beszámít a félév végén

-beadandó, amit a következő gyakorlatig le kell adni

-félév közben egy kijelölt órán a kijelölt anyagból előadást kell tartani


Hirtelen most ezek jutottak eszembe.

Illetve még lehet olyan, hogy a félév végéig kell egy nagy beadandót csinálni, az szabadon választott, hogy mikor adod le a határidőig. Ezeken kívül pedig ott vannak az évfolyamZH-k, amikből általában 2 szokott lenni.


A követelményeket minden tárgyból elmondják az első órán, tehát mindenről tudomásod lesz.


A hétvégi programra pedig nyugodtan elmehetsz.

2022. szept. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem bulizni megyek, oda én nem járok.

Nyelvszak amúgy.

2022. szept. 12. 08:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Huh hát az előadásoktól tartok. Tudtam, hogy lesz ilyen, illetve gimiben is régebben volt pár prezentáció, nagyjából jól sikerültek, volt egy nagy sikerélményem is, de azért félek…
2022. szept. 12. 08:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, nem kell tőle félni, ezek szemináriumon szoktak lenni 10-15 ember előtt. Egy idő után bele fogsz jönni. (Nálam jobban szerintem senki nem izgul). Annyit tudok tanácsolni, hogy értsd, amit mondasz (mármint a témát amiről beszélsz és ne csak bemagold. Nekem akkor sikerült legjobban a kiselőadás.)
2022. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fuh nekünk már most első héten kb minden gyakorlati tárgyból kiadtak házit, ráadásul beleszámít majd a jegybe is. De ez nyilván szakonként változó. Nálunk a gyakorlás és megértés kulcsfontosságú, szóval meg tudom érteni, miért adják, de ettől függetlenül hatalmas nyűg.
2022. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!