Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogyan működik a...

Egyetemen hogyan működik a hiányzás?

Figyelt kérdés

Említettek nekünk olyasmit, hogy a hiányzás nem haladhatja meg a 30%-ot,mert akkor automatikusan buktuk azt a tárgyat. Viszont volt olyan oktató, aki azt mondta, hogy akkor sincsen probléma, ha esetleg túllépjük ezt a bizonyos határt, feltéve, hogy jó okunk volt a hiányzásra. Ő azt mondta, hogy például ilyenkor orvosi igazolást kell bevinni a dékánhelyetteshez és akkor ő tud intézkedni, hogy ne legyen probléma a hiányzásokkal. Ez tényleg működik így?


Csak azért kérdezem, mert nagyon úgy néz ki, hogy műtétem lesz október-november környékén és nem tudom, hogy utána mennyire tudok egyetemre bejárni. Illetve ugye utána még orvosi vizsgálatokra is kell járnom.


Tehát ez tényleg működik így, hogyha tudok vinni orvosi igazolást, akkor nem lesz probléma a hiányzással? Mert bátyám például másik egyetemre jár és szerinte ott ilyet nem lehet csinálni.



2022. szept. 12. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"orvosi igazolást kell bevinni a dékánhelyetteshez és akkor ő tud intézkedni"

. Ez nekem totál életszerűtlen. Nem HR-es a dékánhelyettes, hogy ilyennel foglalkozzon.


De alapszabály: az a szabály, ami ott nálatok a szabály. Erről így ismeretlenül nem fogunk utdni nyilatkozni. Valahol ha hiányzol, hát hiányzol, így jártál. Súlyosabb egészésgügyi gond esetén utólag kell passzíváltatni a félévet. Máshol figyelembe vesznek igazolásokat.

Emellett az oktatók gyakorlatilag úgy kezelik a hiányzást, ahogy akarják.

2022. szept. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól működik. Mondjuk működhetne egy kicsit jobban, de nekem így is elmegy.
2022. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen.

Nem bukjátok automatikusan a tárgyat. Automatikusan 50% felett bukjátok. A kettő között az oktatónak van mérlegelési lehetősége, hogy ad-e jegyet vagy sem.

Hivatalosan igazolást nem fogadnak el. Ha a tanárnak bemutatod, akkor valószínűleg el fogja fogadni, és beír, mintha ott lettél volna az órán. Vizsga esetén viszont más a helyzet, akkor a Tanulmányi Osztályra kell az igazolást leadni.


Ha ennyire nagy műtét előtt állsz, biztosan jobb lenne, ha passzíváltatnál. Nem minden egyetemen van lehetőség minden ok nélkül passzíváltatni az első félévet, de alapos indokkal meg fogják adni, és a műtéted ilyen ok. Hátránya viszont, hogy kötelező tárgyakat nem nagyon fogsz tudni felvenni tavaszi félévben, így a képzést mindenképp csúszással fogod végezni.

2022. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!