Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetem mérnökinform...

Debreceni egyetem mérnökinformatikus tapasztalatok? Miben hasonlít a Programtervező informatikus karra?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mennyire hasonlít a külföldi megfelelőjéhez (software engineering) de azt tudom hogy külföldön elég hasonlók. A képzési gráf alapján a mérnökinformatikus jobban tetszik (bár bevallom nem túl sokat mond nekem) Azt vettem észre hogy jóval kevesebb kérdést találtam róla szóval valamiért csak népszerűbb a pti. Ezért kérdezem a tapasztalatokat.


Van még két évem a választásig de jó lenne előre tudni.


ja meg még azt szeretném kérdezni hogy melyik programozási nyelvet sajátítsam el addig? Iskolában emelt infón python-t tanulunk és már korábban is bele bele nézegettem de több helyen c-t ajánlottak.



2022. szept. 12. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak a prog. nyelvekről beszélnék.


Programozási nyelvek 1 tárgynál C-t fogsz tanulni. Fájlokba írás/olvasás, struktúrák, és legfőképp a pointerek és az ezekkel való műveleteket mondanám a kevésbé egyszerűbb részének. A malloc/calloc függvények, illetve az strtok függvény menjen. Ezeknél bonyolultabb dolgok nem lesznek.


Programozási nyelvek 2 tárgy bevezet az objektum orientált programozásba Java-val és C#-al. Ha Python-nál már tanultatok oop-ről, akkor annál egyszerűbb lesz.


Van egy kötelezően választható tárgy, a Szkriptnyelvek, ahol Python-t tanítanak, amit potya kreditért mindenképp megéri felvenni, ha te már most tanulsz Python-t.


A matematika mérnököknek tárgyaknál a MATLAB nevű prog. nyelvet, illetve programot használnak. Ezzel viszont csak matekos feladatokat fogtok oldogatni.



Egy jó tanács, hogy ha eddig még nem használtál Linuxot, akkor ismerkedj vele és Linuxos commandokkal. A progos tárgyaknál jó eséllyes Linuxot kellesz használni. Az Operációs Rendszerek tárgyon viszont Linuxot fognak tanítani, meg gyakran használt Linuxos commandokat, szóval nem annyira fontos. Viszont szerintem minél kevesebb új dolgot kell tanulni, annál jobb.

2022. szept. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

“ Miben hasonlít a Programtervező informatikus karra?”


A proginfó A valódi computer science. A mérnökinformatikus meg egy magyar találmány, két szék között a padlóra szak. Se nem villamosmérnök, se nem jól képzett computer scientist. És mindezt feleslegesen sok szenvedéssel.


Tegyél meg magadnak egy szívességet. Vagy menj rendes proginfó vagy normális matek alapszakra, vagy villamosmérnöknek. Ezek a vegyesfelvágottak csak papíron néznek ki jól.

2022. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
20:50 Ebben semmi magyar nincs, ha van computer science Bsc és computer engineering Bsc. Az hogy a felsőoktatás strukturálisan így rakták össze, ahogy semmi különös nincs. Ez más szakoknál is propléma idehaza.
2022. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
#3 van computer science meg computer engineering. És tudod mi a mérnökinfó angol neve? computer science engineering... Na ilyen a világon sehol nincs, amradjunk ennyiben.
2022. szept. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam, hogy computer science engineering. Valamihez kell viszonyitani, attól hogy valaki próbál európa közepén "egyedibb" nevet adni, ami nem megszokott, attól afelé fog tendálni, vonzani.
2022. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!