Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme az erkölcstannak?...

Mi értelme az erkölcstannak? Nem lenne jobb, ha megszüntetnék, és több vallás is tartana hittant, nem csak egy, meg kettő?

Figyelt kérdés

Lenne buddhista, zsidó, keresztény, muszlim, akár egyéb hittan is, felekezet szerint, így mindenkinek lenne lehetősége hitének megfelelően. Aki nem hívő, annak lyukasórája lenne.


Az etikán úgysincs semmi.



2022. szept. 17. 14:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyi értelme van, hogy megtanuld a különbséget etika és erkölcs között.
2022. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Reklamálj a magasoknál!


Ők adták két nevet a tantárgynak.

2022. szept. 17. 14:33
 3/22 qkker1 ***** válasza:
69%
Te hisztizel kérdező, nem a #1!
2022. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted mi értelme egyáltalán bármilyen vallást bevinni az iskolába? Aki vallásos, az nyilván jár vallási szertartásra, istentiszteletre, gyülekezetbe stb. iskolán kívül, ott bőven van lehetősége tanulnia a vallásáról. Aki pedig nem vallásos, az nem attól lesz az, hogy ráerőltetik az iskolában. Mellesleg a fiatalkorúak nagy része még csak azért tartja magát vallásosnak, mert a családtagjai belenevelik és ráerőltetik a saját vallásukat. Engem vallásos iskolába járattak, egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan embert ismerek, aki tizenéves korában tényleg magától volt vallásos, nem családi nyomás hatására nevezte magát annak.
2022. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#4.

A vallások az élet részei. Sokszor közel állnak a filozófiához. Természetesen tanítani kell a hívő fiatalokat róla. Tapasztalat, hogy más tanulni róla, mint beülni egy templomba, mecsetben, zsinagógába, buddhista templomba stb. hit szerint.

2022. szept. 17. 16:28
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én sulimban van katolikus, református, evangélikus, izraelita és buddhista hittan. Kb 3 gyerek jár mindegyike. Az osztály többi része meg ritkán ül. Én személy szerint pénzkidobásnak tartom ezt a tantárgyat.
2022. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, most is tarthat hittant akármelyik vallás. Ha valaki igényli a sulinak meg kell szervezni. Nyilván kulturális okai vannak, hogy miért látod leggyakrabban csak a történelmi egyházakét. Amúgy állami iskolában szerintem is felesleges óraszám növelő, ahogy az öt tesi és a többi töltelék tárgy is. Középiskolában főleg. Addigra azért már kiderül, hogy ki akar zenélni, művészkedni stb... Felesleges mindenkit ezzel gyötörni. Jobb lenne, ha ezeknek lenne valami szakkör, hogy aki akarja tanulja, a többieknek meg legyen némivel több szabadideje. Ha nem lenne csak heti három tesi, mint régen, kivennék az erkölcstant, éneket, rajzot és hasonlókat az kb. 5-6 óra hetente, ami már elég jelentős. Sajnos a lobbiérdekek egyenlőre erősebbek.
2022. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
5-ös: azt se tanítják meg az iskolában, hogyan kell pl. szerződéseket kötni, albérletet kivenni, autót, ingatlant vásárolni, hitelt felvenni, álláshirdetésre jelentkezni, milyen kötelező okmányokra van szüksége egy embernek és ezeket hogyan lehet csináltatni vagy megújíttatni, adózni/adóbevallást készíteni és még sorolhatnám. Pedig ezek olyan dolgok, amik tényleg az élet részei és amikre tényleg mindenkinek szüksége van, ellenben a vallásokkal, amik egyáltalán nem létfontosságúak. Mégis a vallásokat nyomatják. Félreértés ne essék, nem vagyok vallásellenes, csak szerintem a vallásgyakorlásnak a helye nem a közoktatásban van. Teljesen oké objektív módon megtanítani a gyerekeknek mondjuk töriből vagy társadalomismeretből, hogy milyen főbb vallások léteznek és melyik vallás mit hirdet, mert ez tényleg az emberi történelem és kultúra része, és így a gyerek a tanultak alapján esetleg idővel eldöntheti, hogy szeretne-e valamelyik valláshoz csatlakozni és ha igen, melyikhez. De maga a vallásosság egy opcionális dolog. Miért az iskolák dolga lenne vallási oktatást tartani külön minden valláshoz? Miért kéne ezt beépíteni az órarendbe? Miért nem oldják meg az egyes felekezetek maguknak pl. délutáni vagy hétvégi külön foglalkozásként, hogy a saját vallásukról tanítsák az érdeklődőket? Aki hangszeren tanul, sportol, valami képzőművészeti tevékenységet végez, az se az iskolai énekórán, tesiórán meg rajzórán csinálja ezt, hanem iskolán kívül külön foglalkozásként.
2022. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy most van, de régebben, amikor műveltségi kvízeket néztem tévében, sokan véreztek el a Bibliával kapcsolatos kérdéseken.

Hittant pedig azokból a vallásokból tartanak, amiket igényelnek. Ha nincs muszlim diákja a sulinak, akkor az igazgató nem fog imámot keresni, hogy tanítson iszlám hittant.

Volt olyan is, aki nem volt hívő, a gyerekét zsidó hittanra íratta be. És tanította neki a rabbi a zsidó hittant a zsidó gyerekekkel együtt.

2022. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8.

A hittanon sem a teológiai, illetve filozófiai doktora készítenek fel, csak egy alapvető átfedő tudást adnak, ahogy a rajzon, éneken sem hangszereken tanítanak, hanem alapabban a zenéről.

2022. szept. 17. 19:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!