Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti középiskolában miért...

Esti középiskolában miért nincs kémia és fizika?

Figyelt kérdés
Esti iskolába járok 10 edikbe és nincs se kémia se fizika mert nincs tanár. Nem különösebben zavarna a dolog még örülök is neki, de érdekelne hogy így is le lehet érettségizni hogy ilyet nem is tanultam. Nyilván nem nem kémiából érettségiznék de ha nem is tanultam úgy is mehetek érettségire?

2022. szept. 18. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne mehetnél?


Esti iskolákban nem véletlenül nincsenek ilyen tanárok. Egyszerűen nincs rá igény mert aki esti suliba megy azokból nem lesz se gyógyszerész, se mérnök, se orvos. Akik odajárnak csak a papírért mennek aztán munkába is állnak.

2022. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben én nekem csak egy technikus képzéshez kell, csak arra gondoltam a tantervben van valami minimum amit tudni kell.
2022. szept. 18. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha érettségizni akarsz ezekből magántanàrhoz kell menned, aki felkészít, és utána mehetsz belőle érettségire.

Estin egyébként ilyenre nem nagyon igény, azért nincsen tanár.

Egyébként az estis érettségi is ugyanannyit ér, mint a nappalis, úgyhogy ha valaki magàntanárral felkészül lehet belőle tanár, orvos, vagy bármi.

2022. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Kéne tanulnod, vagy ezeket a tárgyakat (és biológiát, földrajzot), vagy egy összevont Természettudomány nevű tárgyat. Ezek részei a kötelező középiskolai tananyagnak.


Valószínűleg lepapírozza valahogy az iskola és mehetsz majd érettségizni, de nagyon nem jó, hogy nem tanulsz ilyen ismereteket.

2022. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!