Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségei vannak a...

Milyen lehetőségei vannak a javításra annak, akinek van egy mester szakos diplomája viszont nem elégedett annak eredményével? A lenti opció működhet?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy amit végeztem ott nem adtam bele mindent és az eredményen is meglátszik ez és képes lennék jobbra, mint a végén hanyagságból összejött erős közepes. Így a két megmaradt félévem sem veszne kárba.


Az úgy gondolom nem lehetséges, hogy másik egyetemen ugyanazt a képzést végezzem el levelezőn, amiből már van diplomám. Túl szép is lenne, ha olyan egyszerű lenne javítani, mint egy érettségit.


Eszembe jutott olyan lehetőség is, ami már elképzelhetőbb, hogy működhet. Pl. olyan mesterképzésre jelentkezni, amely kompatibilis az alapképzésemmel és levelezőn elvégezni.


Ez utóbbi, ha lehetséges akkor az megteremtené a lehetőséget, hogy elhárítsam azokat a nehézségeket és problémákat, amelyeket a mostani diplomám okozott és bizonyíthatnám is, hogy többre vagyok képes amikor motivált vagyok.


Az olyan kommentekkel, hogy felesleges és nincs értelme kérlek mellőzzétek hiszen számomra lenne és két félév kifizetése sem a világ vége.


2022. szept. 24. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban mi a motivációd? Az egyetlen, ahol számítanak a mester szakos jegyek, ha újabb iskolába akarsz velük jelentkezni, például doktori iskolába vagy külföldre egy komolyabb mesterszakra (ahol a teljes transcriptedet is bekérik). A másik scenárió, hogy magadnak akarsz bizonyítani. Akárhogy is, többet érsz, ha most elmész szépen dolgozni, és hagyod a felejtés homályába veszni a rossz jegyeidet. Pár hónap és már téged sem fog érdekelni. A másik, amit tehetsz, hogy tényleg végzel egy újabb mesterszakot – de akkor valami másra járj, ne ugyanarra. Milyen szak egyébként?
2022. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, hogy miért lesz neked jobb, ha javítasz. Doktori iskolában szeretnéd folytatni?
2022. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen. És nem is érdekel senkit sem. Max, ha tovább tanulsz.
2022. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elkezdtem szemezni a kutatói iránnyal az igaz, de a bizonyítás mellett a fő ok ami miatt belefognék egy ilyen projektbe az, hogy érintkeztem egy olyan területtel amiben úgy érzem lenne lehetőség és kibontakozhatnék.


Amikor tanultam a diplomamunkám olyan érdektelen témában készült, ami később hatással volt az eredményre is.


Nem azért lenne ez, mert kérkedni akarok a jeggyel mielőtt bárki erre gondol. Csak tudom, hogy kitudok hozni többet magamból és talán még új utakat is nyithatna.



Egyébként bármilyen jogi akadálya van ugyanazt a szakot felvenni csak másik szakiránnyal? Rémlik, hogy nálunk volt olyan, aki egyszerre két szakirányt csinált.


Ha pedig igen, vagy találok egy kapcsolódó képzést létezik kredit jóváírás? Amennyiben igen a jegyeket is átveszik? Azzal nem járnék rosszul, mert rendben voltak.


Lehet fura ez a kérdés, meg jártas sem vagyok ebben, de gyerek és család nélkül szerintem egy próbát megérhet. Azért így utólag érdekes belátni mennyit számít a motiváció és az hogy érdekel-e valami vagy kevésbé.

2022. szept. 24. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen jogi akadálya, elvégezheted ugyanazt a szakot másik egyetemeken akárhányszor. Sőt talán még ugyanazon az egyetemen is. De teljesen értelmetlen időfecsérlés, plusz a CV-ben is nagyon rosszul néz ki. Legalább egy másik mesterszakot nézz ki, ne ugyanazt csak másik szakiránnyal!


Ha elárulnád, milyen szak ez, könnyebb lenne ötletelni… valami informatika?

2022. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4


Ahogy 5-ös is mondja, a munkáltatók max kreténnek néznénk, ha ilyen hülyeség miatt újracsinálnád a szakot. Én biztosan nem alkalmaználak. A hibáinkat fel kell vállalni. És egy cég nem a diploma jegyed miatt fog alkalmazni, hanem hogy milyen leszel az interjún.

2022. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!