Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ilyen gimit ismertek?

Milyen ilyen gimit ismertek?

Figyelt kérdés

A szempontok:

-Budán legyen lehetőleg(vagy még jobb ha Óbudán)

-inkább humán beállítottságú

-ne legyen szélsőségesen liberális vagy konzervatív

-nem versenyistálló, de azért színvonalasabb

-illetve előny lenne ha németből tudnék felvételizni, és lenne spanyol második nyelvnek.

Ha ismertek ilyen iskolát, kérlek segítsetek :) (ha pár dologban eltér, azt is nyugodtan leírhatjátok)



2022. szept. 25. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Veres Peter?
2022. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
A Veres Péter inkább reál, mint humán beállítottságú suli. Kifejezetten erős a matek oktatása. Ráadásul az ország 10-15 legjobb középiskolája között van. Nem biztos, hogy ez lenne a legideálisabb választás a kérdezőnek.
2022. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

II. Rákóczi (II. ker.): haladó német nyelvi előkészítős tagozat. Németből van szóbeli felvételi, és második nyelvnek választható a spanyol. Színvonalas suli, tavaly 52. volt a HVG 100 legjobb középiskola listáján. Nyelvoktatásban jó a Rákóczi.


Óbudai Árpád: német nemzetiségi tagozat. Szóbeli felvételi német nyelvből van, 2. nyelvként választható a spanyol. Az Árpádban elég erős a reál oktatás és a felvételi ponthatár is elég magas.


Baár-Madas Református Gimnáziumban is van haladó német tagozat, de ott nincs spanyol.


Budán a Sashegyi Arany János Gimnáziumban van humán tagozat, de spanyolul nem lehet tanulni.

A Kosztolányi pedig indít társadalomtudomány tagozatot emelt óraszámú magyar nyelv és irodalom és történelem oktatással. Ott az első idegen nyelv az angol (kezdő és haladó szintről) 2.nyelvnek választható a spanyol és a német is.

2022. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

"előny lenne ha németből tudnék felvételizni"

Nem felvételizned kell, hanem a szüleiddel együtt felkeresni az igazgatót és beszélni vele, hogy átvenne-e.

2022. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem még Budapest egészét nézve sincs sok gimi, ahol spanyolt oktatnak második nyelvként, így érdemes akkor már ezzel kezdeni a kutatást. Amúgy, ha német az első nyelved, az angolt ajánlanám nagyon melegen. Én sem szeretem az angolt, de bukhatom is a jó fizetést meg jó munkahelyet a szakmámaban, amíg nem megy. Ha neked persze megvan az angol (mert kétnyelvű vagy, vagy tényleg őszintén jársz magántanárhoz, mert megfizetik neked) akkor természetesen nem szóltam.
2022. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

A spanyol tényleg leszűkíti a keresést. És tudom, nem ezt akarod hallani, de én inkább az oktatás színvonalára helyezném a hangsúlyt, nyelvet már annyi más úton tudsz manapság tanulni.

Veres Péter elég jó hírű iskola, és biztos van humános osztály is. Én is egy "reálosnak" mondott iskolába jártam, de humán osztályba. A jó oktatás minden pénzt megér a későbbiekre nézve.

2022. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!