Milyen a Corvinus?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok és egyelőre ez a legszimpatikusabb, viszont úgy látom, hogy nagyon megreklámolja magát az iskola. Mennyi a valóság abból amit mutatnak és mi az, ami csak marketing?

Kicsit ilyen 'nagyon tökéletes varázsvilágnak' tűnik nekem az iskola, de lehet csak én hasonlítom túlságosan az eddigi általános tapasztalataimmmal a magyar közoktatásban. (Főleg a nagyon gyakorlatorientáltságra gondolok, az 'alig kell otthon már tanulniuk hiszen az órán mar szinte mindent megtanultak', mindenki nagyon jól keres a diplomaszerzés után, mindenki talál azonnal munkát, a lexikális anyag nagyszintű lecsökkentése) Én ezeket hallottam, de várom a véleményeket, tapasztalatokat.



2022. szept. 25. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Jó, mehetsz nyugodtan. Magyar viszonylatban ez a gazdasági képzések zászlóshajója, ami azt jelenti, hogy egy ici-picit lejt a pálya feléjük az első munkahelynél, de ezt nem kell véresen komolyan venni (ELTE ugyanolyan jó például). Nyilván az elitista tudat, meg hogy a legjobb diákok mégiscsak ide jönnek, önbeteljesítő jóslatként is működik valamennyire. Tehát bátran jöhetsz ide, jó egyetem.


Világrangsorban az 1201+ ("futotak még") ligában játszik: [link]

... ami azt is jelenti, hogy több kört ráver a SOTE, ELTE, SZTE stb. Ezt is tegyük hozzá.


Az se mindegy, hogy milyen szakra jársz. Az egyetem zászlóshajói a GPME (gazdaság- és pénzügymatematikai elemző) és az AK (alkalmazott közgazdaságtan), tehát ezekre mondanám azt, hogy ide mindenképpen érdemes járni.


A gazdasági szakok elmennek a lötyi-pötyi kategóriában, de pl. nincs marketing alapszak, ami máris előnyhöz juttatja az ELTE-t és BGE-t. A pénzügy-számvitel szak jónak számít.


Ha ide jelentkezel, gondold át, mennyire vagy jó matekból (és menj a GPME-re vagy AK-ra, ha komolyan gondolod az egyetemre járást), illetve ha gazdasági szakra jelentkezel, akkor tekerj hogy minél nevesebb és nagyobb céghez juss be gyakornoknak, nagyon sokat számít. És menj ki Erasmussal egy jobb külföldi egyetemre. Ezek is kellenek ahhoz, hogy már a diplomaszerzés előtt (!) találj vele munkát. (Fogsz.)

2022. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elsősorban nemzetközi gazdálkodás szakot néztem, de benne lehet még egy nemzetközi tanulmányok is. A gazdasági szakkal hallottam jelentős változást az utóbbi 1-2 évben.
2022. szept. 25. 21:12
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az átfogó válaszod:)
2022. szept. 25. 21:13
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Ne tévesszen meg a promó bla-bla meg a “nemzetközi” szó, ezek azért nem komoly egyetemi szakok… a nemzetközi gazdálkodás magyarul külkereskedelem és logisztika, egy jó szakmai képzés, de egyetemi képzésnek nem annyira nevezném, inkább egyfajta szakmai képzés (nem végeznek elmélyült kutatómunkát, az elmélet éppen a munkavégzéshez szükséges minimum). A nemzetközi tanulmányokat iszonyat nagy ívben kerüld el, nem jó semmire, egy átverés (közgazdász sem lesz belőled, de igazából munkát se fogsz vele találni). Mondom, ha igazán jó tanuló vagy, és a matekot is szereted, gondolj át legalább egy alk. közgazdaságtant, az a valódi közgazdasági egyetemi képzés és persze nagytestvére a GPME. Ha nem akarsz ennyire elméletit, akkor inkább a pénzügy-számvitel felé orientálnálak.
2022. szept. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Addig lejt nekik a pálya, első, amíg nem kapnak egy gyakorlati feladatot. Olyan tragikusan rossz számvitel-tudással jönnek onnan néhány éve, hogy egy vidéki számviteli karos simán veri őket. Tragédia pl, hogy azt olvastam, Zalaegerszegen nem indult nappalis számviteli képzés, mert a legjobban régóta onnan kerültek ki, bármilyen fura.
2022. szept. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
5. Igen, ez beleillik az összképbe. Vannak normálisak is, de vannak meglepően ostobák is a Corvinus végzettjei között, hatalmas arccal, nulla tudással.
2022. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Megpróbálok egy valós, vagy legalábbis ahhoz közeli képet adni, mivel én a Corvinuson tanulok első éves vagyok alkalmazott közgazdaság szakon. (És én is gyk-ról tájékozódtam).Az egyesnek a hozzászólásával annyiban tudok egyetérteni, hogy valóban a komolyabb szakok azok az alkalmazott Közgáz és a gazdasági elemző. Igazándiból a többi,amit írt hogy a nemzetközi gazdálkodás nem jó szak meg ,hogy hányadik legjobb egyetem az országban a Corvinus ez nem fontos. Tehát felesleges összehasonlítani orvosi egyetemmel meg műszaki egyetemmel meg stb. Egyet biztosan mondhatok: a gazdasági egyetemek között a legjobb Magyarországon. Most erről a Varázsiskola érzésről szeretnék neked egy kicsit beszélni. Ugyanez az érzésem volt, nagyon jó az iskolának a marketing és ezért nagyon nagyon túl hypeoltan érkeztem én is a sulib. Ebből mi a valóság? Egyik: valóban az épületeknek a a hangulata, felszereltsége az nagyon jó, az világszínvonalú. Nagyon jó az atmoszféra az egyetemen. Az igaz, hogy mennyit kell tanulni: nyilván kevesebbet kell tanulni, mint mondjuk egy BME villamosmérnök szakon, de ez abból adódik amennyire én látom, hogy egyre igyekeznek az ilyen szivatósabb tanárokat az egyetemről kitenni. Éppen ezért a legtöbb tanár az jóindulatú alapvetően, még akkor is, ha ad rengeteg feladatot. Az a tendencia és a rektor is mindig hangsúlyozza, hogy minél többet kelljen tanulni az egyetemen, mert ha Németországban végzed el ugyanazt a szakot heti 30 óra munkád van benne, a Corvinuson ha mondjuk 10 vagy 15 órát tanulsz, akkor dupla vagy tripla annyit fog tudni a német diák a munkaerőpiacon, mint amit te, ezért van ez a ez a tendencia. Egyre többet kell tanulni, egyre több a házi egyre többet kell óráról órára készülni én ezt látom. Tehát azt, hogy nem kell tanulni vagy nagyon keveset az nem igaz, azt FELEJTSD EL!!! Ami még ez a Varázsiskola feelinghez hozzájöhet az a munkaerő-piaci helyzet, hogy lesz egy jól fizető állásod. Meg merem kockáztatni, hogy bármelyik szakon végzel a Corvinus egyetemen fogsz kapni egy jó állást. Nem lesznek anyagi problémáid. Viszont nem mindegy azt sem hogy melyik szakot végzett ha pl. egy gazdálkodás menedzsment vagy egy nemzetközi gazdálkodást végzel akkor nagyon nagyon sok versenytársad lesz a piacon, ugyanezeket a szakokat el lehet végezni a szombathelyi egyetemen a bucsaröcsögei főiskolán és más egyetemeken is akár. Éppen ezért több tízezren végeznek ezeken a szakokon vagy több 1000-en minden évben. Attól függetlenül, hogy Corvinusos diplomával versenyelőnyben leszel, nagyon nehéz lesz kiemelkedni közülük. Én is az #1hez hasonlóan tudom javasolni neked, hogy válaszd az alkalmazott közgáz vagy a Gazdaságelemző szakot, a rendes neve: gazdasági és pénzügyi matematikai elemzés. Elmondom, hogy szerintem miért jársz jobban pl. az alkalmazott közgáz szakkal: ez egy három éves szak, nagyon komoly közgazdasági alapokat ad és nagyon komoly adatelemzési alapokat ad. Tehát meg fogod érteni a közgazdaság összes részfolyamatát. Azt mondom neked, hogy nagyban tudsz majd gondolkozni a gazdasági döntésekről. Az adatelemzés pedig egyre fontosabb ága a mai iparnak, a mai munkaerőpiacnak. Ha valakinek vannak adatelemzési skilljei, az nagyon-nagyon értékes tud lenni. Ezzel szemben, ha elmész egy nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodás menedzsment szakra ott bizony nem fogsz adatelemzést tanulni, sem mély közgazdaságtant, matekot. Hogy át tudd látni: nemzetközi gazdálkodás szakkal a logisztikát a külkereskedelmet fogod tudni, viszont lekorlátozott magadat hogy kb. ezekben a szektorokban tudsz elhelyezkedni. Pénzügyi szektorban pl. sokkal jobb lesz nálad a pénzügy-számviteles. Azonban el kell, hogy mondjam, hogy nem rossz a nemzetközi gazdálkodás szak sem. Viszont ha tudod a matekot is vagy szereted a matekot, akkor mindenképpen válassz a két kvantitatív vagy matekosabb szak közül, mert a munkaerőpiacon nagyon-nagy előnyben leszel. Úgy mondanám, hogy azoknak az állásoknak a halmaza, amit a matekos két szakkal be tudsz tölteni az egy jó nagy halmaz ennek egy kis részhalmaza, amit a nemzetközi gazdálkodással be tudsz tölteni. És lehet, hogy bizonyos sokat fizető, jövedelmező állásokba soha nem tudsz majd nemzetközi gazdálkodásosként eljutni. Összefoglalva az infrastruktúra nagyon jó, a tanárok: azért nem egy Harvard szintű tanárokat kell elképzelni, viszont segítőkészek. Legtöbben odafigyelnek rád és azért alapvetően azt mondom, hogy jó tanárok. A diákállomány nagyon jó. Tehetséges, nagyon okos emberekkel vagy együtt, ezért a munkaerőpiacon is csak azt fogják látni, hogy hinnye neki aki a Corvinusról jön mindenki okos, és te is ide fogsz tartozni. Így könnyebb érvényesülni, de a marketing nagyon sokat hozzá tesz a sulinak. Nem érdemes nagyon túl spilázni, meg túlságosan várni aaz egyetemet, mert nekem is ez volt a hibám, aztán mégsem volt akkora extázis. De mindenképp erdemes a Corvinust választani. Remelem tudtam segiteni, további kérdéssel írj privátot nyugodtan.
2022. szept. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

A BCE Magyarországon az egyetemek zászlóshajója. Mondhatni, az egyetlen elit egyetem Magyarországon. Oda járni egyet jelent a presztízzsel, a dicsőséggel. Ha elvégzed, életed végéig veled marad a dicsőség. Kétfajta munkaadó van, aki nézi a diplomát, és aki nem. Ha nem nézi, mindegy hol végeztél, ha nézi, előnyben vannak a BCE-n végzettek. Egyszóval csak akkor kerülheted el a lehetséges hátrányt, ha oda mész egyetemre és ott végzel. A diákok krémje is ide akar jönni, értékesebb kapcsolatokat építhetsz itt, mint a BGE-n. Külföldön is ismerik.


Minden ész érv a Corvinus mellett szól. Nyilvánvalóan a magyar oktatás elit egyeteme.

2022. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
58%

Ha gazdasági egyetemre szeretnél menni Magyarországon tanulni és bulizni, de nem csak bulizni, az egyetlen értelmes választás. A műszaki vagy egyéb képzésekkel nem lehet összehasonlítani, ne is próbáld.

A közösségi élet, meg úgy alapvetően a hangulat nagyon jó, mindenki meglepően nyitott. Nem kockákkal van tele, de azért érződik, hogy értelmes embereket vesznek csak fel, főleg a modellváltás óta. Igaz, van pár rohadt nagyképű és arrogáns illető, de alapvetően ők is jófejek. Az oktatás minőségét én személy szerint nagyon jónak érzem, bár a tempó néha elég gyors.

Aki Magyarországon gazdasági egyetemre jár, de nem a korvóra, az többnyire vagy azért van, mert nem akar feljönni Pestre, vagy mert vették fel ide. Ha valaki nagyon akarja, simán be tud kerülni, de nem mindenkinek van egyetemen a helye...


Gyerünk srácok, mehet a lepontozás :DD

2022. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Úgy tűnik, sokaknak nem tetszik az igazság. Az állásinterjúk egy részénél kifejezetten előnyös, ha BCE-n végzett az ember. Hogy miért? Mert ott is tudják, hogy ez az elit egyetem és szinte kivétel nélkül ide akarnak járni a legokosabbak, akik gazdasági szakokra jelentkeznek. A BCE-s légkör minőségibb, mint mondjuk egy BGE-s, ahová bárkit felvesznek. Ráadásul itt tanulni egy életérzés és életed végéig elit diplomás lehetsz.
2022. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!