Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért a kirekesztett diákokat...

Miért a kirekesztett diákokat hibáztatják a tanárok? (18/L)

Figyelt kérdés
Általános iskolában mindig voltak barátaim az osztályban, illetve szoktam menni egy nyári táborba is, ahol sok barátom volt. A középiskolának is úgy álltam neki, hogy szeretnék minél több emberrel jóban lenni. Nyáron rá is írtam több osztálytársamra, de már akkor látszott, hogy ők nem igazán vevők erre. (Ennek lehet az is az oka, hogy 30 fiú van, és 3 lány...) Próbálkoztam tovább, odamentem hozzájuk, tesin hívtam őket játszani, próbáltam nyitott és barátságos lenni. Mindezek ellenére kudarcot vallottam. Így hát, elmentem közösségi szolgálatra, ahol megismertem az akkori egyik legjobb barátnőmet. Majd, mivel érdekel a színészet, beiratkoztam egy színdarabra, és végül ott találtam meg azt a baráti társaságot, akikkel utána évekig lógtam. Szóval nem gondolom, hogy én lettem volna antiszociális. Viszont a tanároktól rengetegszer, de tényleg rengetegszer megkaptam, hogy ez az én hibám, én vagyok zárkózott, problémás, visszahúzódó, stb. Egyszerűen hiába mondtam, hogy megpróbáltam, egyik fülükön be, a másikon ki. De miért?

2022. szept. 25. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Korlátoltak. Ők másként látják. Ne törődj vele. Megvan a te világod, ami örömöt szerez, barátaid vannak. Hamarosan érettségizel. Engedd el a helyzetet.

Az energiáidat az érettségire felkészülésre, továbbtanulásra fordítsd, ne egy, az életedben átmeneti álproblémán rágódj.

Vigyázz a meglévő barátságaidra.

2022. szept. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is hasonló volt a helyzet, bár nálad, gondolom, semleges a viszony az osztálytársakkal.

Az én esetem olyan volt, hogy sokat bántottak és meg is aláztak, amikor segítséget kértem, annyi volt a reakció, hogy ne foglalkozzam a piszkálódásokkal. De amikor elegem lett, és kiálltam magamért, akkor rögtön én voltam a problémás gyerek, aki nem tud viselkedni. Pedig a jegyeimmel sosem volt baj, versenyekre is jártam, és szándékosan sosem bántottam senkit.


Valószínűleg az lehet, hogy a többiek is érzik, hogy sokkal értelmesebb/érett vagy a korosztályodnál, ezért nem akarnak veled közösködni.

2022. szept. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!