Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizuális kultúra írásbeli és...

Vizuális kultúra írásbeli és szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Esti távoktatásos gimnáziumba „járok”, ebben a tanévben fogok érettségizni, és a választott tárgyam a vizuális kultúra. Már írtam a szaktanáromnak, de több mint egy hete nem válaszolt, nekem viszont el kéne kezdenem tanulni, mivel így tudom csak megfelelően beosztani az időmet az érettségiig, szóval hozzátok fordulok. :D Több kérdésem is van, de igazából minden tippet és tanácsot szívesen fogadok.

- Milyen témakörökből kell felkészülnöm az írásbeli vizsgára, mi az, ami

mindenképpen kelleni fog? Természetesen rákerestem már, találtam is dokumentumokat, de ezek nem voltak annyira egyértelműek, jó lenne látni mi a leglényegesebb.

- Találtam műtárgy listát is, ami egy csöppet hosszú volt. Ezeket tényleg mind meg kell jegyeznem, alkotóval és címmel együtt? Van esetleg köztük olyan, ami nagyobb valószínűséggel fog kelleni?

- A szóbeli ahogy láttam 7 mű bemutatásából, védéséből áll. Van egyéb feladatom is, vagy tényleg csak ennyi? Meghatározzák milyen technikával, milyen stílusban kell készítenem őket, vagy ez rám van bízva? Valahol olvastam, hogy egy szobor is kell, ez még mindig így van?

Köszi, ha elolvastad és segítesz. :)



2022. szept. 27. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Látom, hogy nem jött válasz. Szerintem elég kevesen választják ezt érettségi tárgynak. Szerintem abból indulj ki elsősorban, amit hatályos követelménynek látsz, és minél hamarabb egyeztess a tanároddal, akár ajánld fel neki a telefonos konzultációt a te számládra, vagy ha esetleg van másik tanár, őt megkérdezni. Ezekre ő tudna a legjobban válaszolni. Szerintem kellene tudni a műtárgylistát, mert elvileg abból bármit kaphatsz. Érettségin előfordulhat visszatérő feladattípus, mint például a törin Mária Teréziával kapcsolatos dolgok, ami egy fontosabb korszak volt a töri tanulmányok szempontjából, de itt a műtárgylista tényleg hosszú, nem indokolt, hogy ismétlődjön, de én nem érettségiztem ebből a tárgyból. Nyilván nem mindegy, hogy hányas jegy a cél. Vannak amúgy youtubeon jó oktatóvideók, ismertetők egy-egy műről (magyarul is, angolul meg végtelen a tárház), érdemes ezeket segítségül hívni, hogy jobban megjegyezd. Érdemes a korábbi érettségi feladatsorokat ÉS megoldókulcsait megnézni, legalább 5-6 évre visszamenőleg, ha tudsz, akkor többel is, hogy kialakuljon benned valamilyen rálátás (ez amúgy az összes többi érettségi tárgyra is szerintem igaz, én 2016-ban 2000-ig visszamenőleg az összes ősz-tavasz feladatsort megnéztem minden tárgyból). Illetve, sokszor szolgálhatnak ezek is új infókkal. Az oktatas.hu linkjei elég szép számmal és részletes leírással kerültek kilistázásra a Googleben, ennél többet nem tud olyan mondani, aki nem érettségizett belőle. Én amúgy annak idején művészettöri érettségi vizsgán gondolkodtam, mert rajz és vizuális kultúránál megijedtem, hogy ott rajzolni is kell, méghozzá szépen és pontosan, én meg ugyan egész jól tudtam rajzolni, de ennyire azért nem bíztam magamban, és azt mondták, hogy saját portfóliót is be kell mutatni, saját rajzokkal. De lehet rosszul emlékszem, ezt csak azért mondom, mert remélem tudsz művészkedni, viszont erre is készülni kellene, ha tényleg kell.
2022. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen, tudom, hogy szükséges a rajztudás, pont ezét választottam ezt, mivel így számomra könnyű lesz a szóbeli.

A tanárom sajnos azóta sem reagált a megkeresésemre, szóval egy másikkal felveszem majd a kapcsolatot, hátha. Azért itt is várom még a válaszokat. :D

2022. okt. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!