Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély arra, hogy bejelenti...

Van esély arra, hogy bejelentik a digitális oktatást?

Figyelt kérdés
A rezsi miatt gondolom és ugy értem a közlönybe benne van hogy bármikor el rendelhetik, nem viccből rakták bele, Orbán már hangoztatja hogy Brüsszeli szankciók miatt vagyunk szarba ergo erre rá fog mindent, és tudjuk hogy a kormányt nem erdekeli hogy nem működött, vagy hogy hogyan oldják majd meg!

2022. okt. 2. 00:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Bármire van esély, meg az ellenkezőjére is, más kérdés, hogy mennyi.


Én biztos vagyok benne, hogy nem lesz elrendelve. A digitális oktatás egyik fél (tanárok, diákok, szülők) részéről sem preferált (sokkal inkább ellenzett), emiatt nem fogják meglépni. Amikor elrendelték, akkor a covid miatt nagyon sokan akarták, ezért merték meglépni.


Egyébként meg ha lenne is, akkor is maximum egy-két hónapig, és ahogy jön a tavasz, mindenki mehetne vissza az iskolapadba.

2022. okt. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
11%
Mert ugye egy osztálytermet 25 gyerekkel sokkal többe kerül fűteni, mint 15-20 szobát.
2022. okt. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy jelentik be. Azzal a családokat lehetetlen helyzetbe hoznák. Ameddig nincs otthon senki, addig lehet spórolni a fűtésen, de ha ki sem mozdul a gyerek a lakásból, akkor... De tudom, nem te fizeted a fűtést, téged az érdekel, hogyan lehet elcsalni a dolgozatokat. Nem vagyok naiv.
2022. okt. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Szinte biztosan nem. Sokkal rosszabb helyzetben lennének az emberek, maximum végszükség esetén lépnének meg ilyesmit. Attól meg még bőven messze vagyunk.
2022. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
28%
Szerencsére kicsi az esélye a közoktatásban az országosan elrendelt digitális lógásnak akarom mondani oktatásnak.
2022. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Szia kérdező!


Én erről azt gondolom, hogy ha a diákok többsége lebetegszik, és majd a tanárok közül is többen, akkor más megoldás nem lesz.

Az őszi szünet hosszabbításáról már így is határoztak a tegnapelőtti kormányinfón. (pénteken).

A tanárok többsége jóideje már a fizetésen sír rí, és sztrájkol, vagy sztrájkolna ha merne, innentől egy okkal több számukra is a betegállomány.

Szóval szerintem jó esély van az újabb Online oktatási időszakra!


Ha más szemszögből is nézem akkor a tanárok nagyrészének van egyéni vállalkozós "másodállása", (korrepetálás, online órák, oktató portálok, egyéni kiaású dvd-k, felkészítő jegyzetek, youtube csatornák stb) amit kifizetődőbb betegállományból "űzni".


Kb olyan ez mint amikor Postás Feri betegállományból tolja otthonról a futár / költöztető cégét. Nyilván minenki azt csinálja ami több pénzt hoz, a papírforma meg sokat elbír.

2022. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Istenem 🤦🏽‍♀️ annyira látszik hogy melyik ember típus használja a gyakorit, na mindegy, majd meglátjuk, nem érdekli őket ki tudja fizetni meg nem, vagy ha igen miért emelik az élelmiszert minden héten? 😂 Istenem
2022. okt. 2. 10:38
 8/27 anonim ***** válasza:
17%
Olcsóbb fűteni 18-20 fokra egy iskolát mint több száz lakást kifűteni a szülők pénzéből. Amíg a gyerek a suliban addig otthon csak minimálisan kell fűteni. Inkább az állam fizessen a fűtésért mint a szülők!
2022. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

"Amíg a gyerek a suliban addig otthon csak minimálisan kell fűteni."


Ilyen hülyeséget is rég hallottam már! Az iskolák 90%-a szigeteletlen, ócska nyílászárókkal, ráadásul sokkal nagyobb légköbméter, mint egy átlag lakás vagy családi ház amelyikeknél vidéken minimum a felébe vegyestüzelésű lehetőség is rendelkezésre áll! Azaz mégcsak gázt sem használnak, hanem háztartási szeméttel vagy szalmabálával / gallyazásból gyűjtöt anyaggal fűtenek egész decemberig...

2022. okt. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

"De tudom, nem te fizeted a fűtést, téged az érdekel, hogyan lehet elcsalni a dolgozatokat"


Újabb munkalehetőség a "programozóknak", remek kis időkorlátos kérdőíveket lehet összedobni online, amit egyszerűen nem bírsz elcsalni, mert időd nincs rá!


Én felnőtképzésben végeztem az elmúlt két évben 4 darab szakmát (OKJ), olyan feleletválasztós kérdések / számolásos példák voltak, hogy minimális esély volt a "puskázásra" volt 60 kérdés és rá 25 perc!


Választhathattam, hogy értelmezem a kérdést vagy copy-paste a gugliba aztán vagy lesz találat rá vagy nem...


Volt ahol számolásos példánál a végeredményt kellett kiválasztani, meg a helyes képletet.


A tesztsorok vagy 600 kérdésből álltak, senki sem kapott a csoportból mégcsak hasonló variációjúakat sem. Max az előző csoportok képernyőfotói adhadtak némi támpontot, de a kérdésmennyiség miatt ez sem volt túl sok.


Higyjétek el ki lehet védeni az online puskázást is simán!

2022. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!