Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Illés Fociakadémia és a...

Illés Fociakadémia és a gimnáziuma milyen?

Figyelt kérdés
Milyenek az edzők, a tanárok? Milyen a kollégium? Érdemes odamenni focizni+iskolába?

2022. okt. 19. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a diákok milyennek látják, nekem egy rokonom dolgozik ott, az ő elmondásai alapján írom, amit tudok.


A tanári/nevelői fizetés az akadémián is egy vicc, több fiatal tanár és kollégiumi nevelő van, ők 250 körül keresnek. Gyakorlatilag a takarítók jobb fizetésért dolgoznak ott. Az edzőknek meg nettó egymilliónál kezdődik a legalacsonyabb bér, onnan felfelé határ a csillagos ég.


Az akadémiás fiatalok nagyon vegyes felhozatal, elvileg vannak köztük értelmesek, meg kőbunkók is. Ugyanúgy foci területén is vannak jók, illetve olyanok is, akikből az életben nem lesz komolyabb játékos. A diákokról hallottam, hogy van néhány, aki kizárólag arra hajt, hogy tönkretegye a tanárai óráit, de mégsem csapják ki őket. Nyilván a kölyköt is megértem ilyenkor, látja maga előtt az éhbérért dolgozó tanárt, ez lesz neki a tanulság abból, hogy mire viheti az ember a tanulással. Míg mondjuk egy szimpla érettségivel rendelkező focista keresi magát, így a gyerek előtt is az van, hogy a tudás semmit sem ér, elég csak a foci. Én sajnálom szerencsétleneket, mert még túl fiatalok ahhoz, hogy megértsék, hogy 90%-uk végül nem a labdarúgásban fogja megtalálni a sikert, de arra már késő lesz.

2022. okt. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy bár én kéziztem, de a NLG sportosztályát szívből tudom ajánlani neked.
2022. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!