Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy gimnázium első 2 évében minden alkalommal, amikor tollbamondást vagy fogalmazást írtunk, a jegyem mellé mindig került egy egyes osztályzat is a "folyóírás elmaradása" miatt?

Figyelt kérdés
Ráadásul mindig jó jegyet kaptam volna rá, de így az átlagot lerontotta hármasra... Csak velem csinálta ezt az egész osztályból, pedig nem hinném, hogy csak én írtam külön a betűket. Szerencsére utána más tanárt kaptunk, valahogy őt soha nem érdekelte ez.
2022. okt. 25. 02:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem írtál folyóírással, ha ez a heppje?
2022. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Irreális elvárásnak tűnt akkor is és most is, főleg, hogy viszonylag gyorsan kellett írni.
2022. okt. 25. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Veled érzek, mert én meg nyomtatott betűkkel tudok csak írni (!), de a magyar dolgozatokat én is zsinórírással írtam. Ez nem olyan elvárás, aminek ne lehetne megfelelni. Ha a véleményemet kérdezed, akkor ez nem helyes a tanár részéről, de a probléma nem is akkora, hogy emiatt neki kellett volna feszülnöd. Persze most már mindegy. Engedd el, nem oszt, nem szoroz.
2022. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy nem lehet egy ilyen elvárásnak megfelelni. Ugyanis lehetnek egészségügyi okai is annak, hogy nem tud folyóírással írni. Lányomnál általános 3. osztályba véletlenül derült ki egy fénytörési hiba. Emiatt nem tud olvashatóan folyamatosan írni, csak nyomtatottan. Addig nem tudtuk, hogy a gyerek a sok gyakorlás ellenére miért nem tud szépen írni, meglepő volt mikor a szemész közölte, hogy ennek a szemészeti problémának a következménye, hogy a gyerekek nem tanulják meg a folyóírást. Lányom 5.-ig szenvedett a folyóírással, bár olvashatatlan volt, azóta nyomtatottan ír, soha nem volt belőle probléma.
2022. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ezen miért most kell rágódnod, amikor már nem is tanít az a tanár. Ezt akkor kellett volna neked meg a szüleidnek megbeszélnie a tanárral, igazgatóval, most már nem mindegy? Érettségi követelményét nézd meg, hogy van-e előírás az írásképre. Ha nincs, akkor tényleg érthetetlen volt, de most már utólag semmit nem tudsz tenni.
2022. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére már túl vagyok az érettségin és a diplomán is, sehol nem számított, csak ennél a nőnél. Kíváncsi voltam, hogy ez mennyire volt normális.
2022. okt. 26. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!