Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment és pénzügy-számvitel esetében az Elte is játszik vagy csak a Corvinus az egyetlen igazán jó képzést adó egyetem?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Játszik az ELTE.

Én Corvinusos diák vagyok, nem kell hasra esni az egyetemtől.

A benned lévő potenciál számít, szóval hajrá.:)

2022. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán jó az ELTE, de ahogy én látom, ezeknél a képzéseknél még ma is sokat nyom a latban az egyetem presztízse, a Corvinus első helye pedig töretlen. Nem mintha nemzetközi szinten akkor nagy nevű egyetemről lenne szó, de az országon belül gondolkodva a legjobb esélyek akkor várnak rád karrier szempontjából, ha ott tanulsz. Így ha tudsz, próbálj oda bejutni, de ha az ELTE lesz belőle végül, akkor sincs miért bánkódni, teljesen jó az is. Egyébként ahogy az első is írja, a legtöbb úgyis rajtad múlik. Ha te vagy a legérdeklődőbb, a legszorgalmasabb és vág az eszed is, bárhol megállod majd a helyed.
2022. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jó az ELTE, BME, de még a BGE is, inkább az számít, hogy milyen nagynevű céghez tudsz bejutni mint gyakornok. A helyedre inkább a pénzügyre mennék.
2022. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat :)

Lehet,hogy ez egy kicsit más téma lesz, de a kettő közül melyik egyetemnek jobb a esélyegyenlőségi programja? Hallássérült vagyok és eddig csak az ELTE programjával találkoztam, de gyanítom, hogy a Corvinusnak is van

2022. okt. 29. 00:27
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha hallássérült vagy, akkor nagyjából el is felejtheted a menedzseri karriereket. Ez egy gyilkos szakma, semmiféle esélyegyenlőségi program nem tud tenni érted semmit. Baráti tanács: fókuszálj a pénzügyre, elemzésre, esetleg gondolj át egy rendes közgazdász képzést (alk. közgazdaságtant) és legyél közgazdasági elemző. Sokkal jobb karriert tudsz befutni elemzőként vagy kontrollerként stb. ahol nem a könyökölés, nagyképűsködés, egymás kicsinálása megy. És ezt mint nemzetközi menedzser írom.
2022. okt. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

"Simán jó az ELTE, de ahogy én látom, ezeknél a képzéseknél még ma is sokat nyom a latban az egyetem presztízse, a Corvinus első helye pedig töretlen. Nem mintha nemzetközi szinten akkor nagy nevű egyetemről lenne szó, de az országon belül gondolkodva a legjobb esélyek akkor várnak rád karrier szempontjából, ha ott tanulsz. Így ha tudsz, próbálj oda bejutni, de ha az ELTE lesz belőle végül, akkor sincs miért bánkódni, teljesen jó az is. Egyébként ahogy az első is írja, a legtöbb úgyis rajtad múlik. Ha te vagy a legérdeklődőbb, a legszorgalmasabb és vág az eszed is, bárhol megállod majd a helyed."


Ezer kérdés alá beböfögitek, hogy teljesen mindegy a későbbi munka szempontjából, hogy ki hol végez, a másik alatt meg az megy, hogy akkor várnak rád a legjobb esélyek, ha BCE-n végzel. És a válasz 100%.

2022. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

#6. Pedig nem olyan bonyi ám ez, csak épp nem elég hozzá a "fekete vagy fehér, igen vagy nem" gondolkodás. Természetesen akkor várnak rád a legjobb esélyek, ha az elérhető legjobb presztízsű képzésen végzel, ennél nagyobb evidencia talán nincs is e körben. Azonban az esélyek nem jelentenek törvényszerűséget is, hiszen a papír messze nem minden, pláne ebben a szektorban. A legszorgalmasabb ELTE-s hallgató nyilván könnyűszerrel megelőzheti a piaci versenyben azt a Corvinusost, aki időközben esetleg rá is jött, hogy nem igazán neki való ez a pálya, de azért a diplomát megszerezte, ha már beiratkozott.


"Ezer kérdés alá beböfögitek, hogy teljesen mindegy a későbbi munka szempontjából, hogy ki hol végez"


Egyrészt amúgy engem ezzel a többes számmal hanyagolj, másrészt egyébként abból a szempontból sem teljesen mindegy, hogy a legtöbb vezető pozíciót gazdasági területen még mindig a Corvinuson pénzügy MSc-t (vagy a bolognai rendszer előtt ennek megfelelőjét) végzett emberek töltik be, és az is könnyen előfordulhat, hogy tudatosan vagy tudat alatt előnyben részesítenek olyan jelentkezőket, akik szintén ott végeztek, ahol korábban ők maguk is. Szerintem ezeket sem olyan nehéz belátni.

2022. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#5. Én földrajzból középszinten és emelt történelemből érettségizem ebben az évben, matekból csak középszinten,szóval az alk. közgazdaságtan kiesik. A másik elképzelésem a Közgáz mellett az ügyvédi pálya, ott is ilyen kemény a helyzet?
2022. okt. 31. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!