Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy kis településen álláshi...

Ha egy kis településen álláshirdetés nélküli tanintézményhez jelentkeznék óraadó tanárnak, mekkora az esélye a sikernek?

Figyelt kérdés
Tanáris egyetemista vagyok, és sok felsőbbéves hallgató számolt be már arról, hogy a tanulmányai mellett már elkezdett tanítani. Viszont én vidéki vagyok, és a környékemen nemigen találkoztam álláshirdetésekkel. Ha csak derült égből bekopognék titkárságokra, hogy nincs-e szabad állás óraadó tanárnak, boldondnak néznének? Szoktak egyáltalán ilyesmit csinálni? Sokszor mondják mostanában, hogy tanár hiány van, szóval lehet, hogy alaptalan az aggodalmam, és csak nem fáradoznak álláshirdetéssel az intézmények, bár nem tudom, ez mennyire esélyes.

2022. nov. 5. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg 3-4 helyet. Ha ennyi helyen mindenhol elhajtanak, akkor felejtős. Az is lehet, hogy bejön.
2022. nov. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van esélyed, és az előző válaszolóval szemben én nem adnám fel néhány próbálkozás után. Csinálj egy fényképes önéletrajzot és küldözgesd szét köremailben az összes környékbeli iskola igazgatójának. Ha nincs is éppen meghirdetett állás, akkor is simán lehet, hogy kapnak az alkalmon és órarend-átrendezéssel kreálnak neked egyet. Nem nagy időbefektetés, és ha bejön, nagyon jól járhatsz vele.
2022. nov. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy iskola nem vehet fel senkit, csak a fenntartója. Tehát a tankerület, vagy a szakképzési centrum, vagy az egyház vagy az alapítványi vezető. Én becsatlakoznék a pedagógus állások. hu csoportba, oda beírnám a kérdésemet. Sok iskola és tanár így keres/kínál állást. Sok a betöltetlen hely.
2022. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link] oldalon nézelődj!


Ha neked jó br 4 ezerért óraadónak lenni akkor hajrá.

2022. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Azért az iskolaigazgatók beszélő viszonyban vannak a fenntartóikkal, így ha egy igazgató fel akar valakit venni óraadónak, ennek általában nincs akadálya. Ezért jó ötlet az igazgatóknak körlevelet írni.
2022. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sikerülhet.

Nem mindig kell álláshirdetés ahhoz, hogy felvegyenek valahova dolgozni, és ez az iskolákra különösen igaz.

2022. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak derült égből bekopognék titkárságokra, hogy nincs-e szabad állás óraadó tanárnak, boldondnak néznének?"

Ismerek olyat, aki pont így állított be egy iskolába és azóta is ott tanít. 25 éve. Épp szükség volt a szakjára. :)

Most, hogy nem is közvetlenül az iskola adja fel a hirdetéseket, hanem a KLIK, van némi átfutása a dolognak, úgyhogy ha még nem is jelent meg a kozigallason hirdetés, attól még lehet, hogy máris keresnek olyan szakost, mint te vagy.

Semmi de semmi veszítenivalód sincsen.


"Szoktak egyáltalán ilyesmit csinálni?"

Ideje felnőni, ha már tanítani akarsz: nem tökmindegy, hogy kik mit szoktak csinálni meg mit nem? De igen!

2022. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdemes próbálkozni. Először ők is az ismerősök, bent lévő önéletrajzok között néznek körül, aztán hirdetik csak még.
2022. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!