Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győri egyetem építészmérnöki...

Győri egyetem építészmérnöki kar, vagy BME építészmérnöki kar?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemen erősebb az oktatás? Maguk az oktatók mennyire "barátságosak"? Illetve melyik diploma "ér többet"? Sokan rebesgetik, hogy a BME-s diplomák érnek a legtöbbet. De miért? Az éven fogok érettségizni, és nem tudom melyik egyetem lenne a legmegfelelőbb választás.

2022. nov. 6. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az érdemes szónál tartunk, akkor van jópár mérnöki szak ami jócskán jobban keresett és megfizetett mitn az épìtész és epìtőmérnöki pálya. Mondom ezt szakmabeliként. Az alkalmazotti tervezői bér sajat mércém szerint közel sem nagy szám, sőt inkább elég gyenge mérnöki bér, és sok iroda még be sem jelent teljesen ahogy hallom. Magán úton vállalkozásba már jobb a helyzet, de oda kell gyakorlati idő, szoftverek, kapcsolatok stb azt 35 előtt el is felejtettem, pont akkor amikor legjobban kellene az embernek a pénz önállosodni. A kivitelezés màr jobban fizet de oda azert kell kiállás, stressztől képesség meg gyomor. Nem sokan bírják. Eszeveszett határidők vannak néha, és azt a segédmunkás és szakember állományból néha nem egyszerű kihajtani megfelelő műszaki tartalomban. Konfliktus van napi 10 órában, sőt kivitelezésben a szombati munka isbefigyelhet elég sűrűn. Szóval magán élet nem sok, mivel sokcégnél a terepi melóval túlóra hegyek is jarnak. Mondjuk ha az ember vissza osztja a kivitelezői bért heti 50-60 órára akkor màr az sem valami jó órbér. Ha napi 8órában szeretnél jól keresni akkor én inkább a gépèsz, villamos, mechatronikai és infós mérnök szakok felè kacsingatnék. Nem szeretnélek feltétlen lebeszélni, de én így utólag mondva örültem volna ha valaki ezeket elmondja pályaválasztás előtt.
2022. nov. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszámítható, nyugodt , megfizetett karrier út kell mérnökként akkor én nem az èpìtőiparban gondolkoznék.
2022. nov. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy megosztottátok ezeeket velem, de ezeket eddig is tudtam, viszont az egyetemekkel kapcsolatban mindig nem kaptam semmilyen választ, azokat szívesen várom.

Olyan családi hátterem van szerencsére, hogy ezen az úton könnyen el tudok indulni, viszont az egyetemek az évtizedek alatt változnak a korral együtt, így a jelenlegi viszonyokról nem tudhatnak sokat a szüleim.

2022. nov. 12. 09:28
 4/6 anonim válasza:
100%

Mint volt győri építész hallgató, csak jókat tudok neked mondani a győri képzésről. A tanárok rendesek, ott a műteremház ahol családias hangulatban lehet dolgozni. Én személy szerint nagyon szerettem oda járni.

A képzést pár éve megreformálták, így nyugati mintára történik az oktatás, sokkal kevesebb felesleges tantárggyal. A hangsúly a tervezési és művészi készségek elsajátításán van. A BME-t nehezebb elvégezni, ezáltal talán erősebbnek mondható, de ugyanakkor nem hinném, hogy azt, hogy hol végeztél bárhol is néznék.(eddigi tapasztalat alapján)

A fenti válaszokkal énis egyet tudok érteni. :'D

2022. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

Magáról az építészmérnökiről nem tudok sokat, viszont a kettő közül a BME az erősebb és annak van nagyobb neve.

A BME-t még esetleg 1-2 nyugati országban is ismerik, míg a Győri egyetemről nem igazán hallhattak.


Ha el tudsz indulni a pályán könnyen, akkor szerintem tök felesleges a nehezebbet, nagyobb tekintélyű egyetemet választani, mivel az egyetem csak a pályád elején szokott számítani, később pedig a tapasztalat a fontosabb.

2022. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat ha jól akarsz keresni akkor sztem be az epìtőiparban akarj mernokoskodni, a szakikat megfizetik mert muszály , de a mernokokre ez kevésbé igaz. Gepesz vagy villamosmernok sokkalta jobb lehetőségeket ad.
2022. dec. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!