Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetnék asztrofizikus/...

Hogyan lehetnék asztrofizikus/fizikus? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hali.

gyerekkori álmom,hogy az űrrel, és minden ilyen hasonló dologgal foglalkozzak.

továbbtanulás előtt állok, miskolci vagyok,de nem nagyon tudom még,hogy hova tovább.

Földest írnám elsőnek,emelt fizika tagozaton, második meg talán a Lévay..

Viszont én mindenképpen fizikára szeretnék tovább menni, és Miskolcon nem nagyon találtam több olyan gimit,ahol lehet emelt szinten fizikát tanulni.


Esetleg olyat lehet,hogy mindenképpen külföldön szeretnék dolgozni, tehát pl. elmennék egy olyan suliba,ahol emelt szinten tanulnák németet,le tenném a nyelvvizsgát, aztán egy német egyetemen tudnám tovább tanulni a fizikát,hogy fizikus legyek, attól függetlenül,hogy gimiben nem tanultam fizikát emelten?


illetve, tudnátok segíteni ebben az egész továbbtanulás témában?

anyáéknak nem nagyon van időjük rám.. sajnálom, talán értelmetlen kérdés,de nem tudom kihez forduljak.



2022. nov. 11. 15:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként annyi még,hogy az emelt fizika és az emelt matek-fizika között mi különbség van?
2022. nov. 11. 15:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmi átfedés nincs a középsulis és az egyetemi fizika között. Sokkal fontosabb a matek tudás. Így azt javaslom menj matek tagozatra és emelt matek közép fizikával menj egyetemre.
2022. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van. A matek tagozatokat célozd be, és ha nem jutsz be sehova tagozatra, akkor még mindig van fakultáció a 3-4. évtől. Így annak is nézz utána, hogy az általános gimnáziumoknál hol jó a matek oktatás.
2022. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

rendben!

köszönöm szépen:)

2022. nov. 12. 19:53
 5/5 xp ali ***** válasza:
Tökmindegy, csak olyan helyre menj, ahol emelt matek-fizika van. És ne pl. humán gimnáziumba, vagy zeneiskolába. De egyébként tényleg mindegy. Oda menj, ami nincs túl messze, hogy ne utazással töltsd az életed.
2022. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!