Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12.-es vagyok és van lehetőség...

12.-es vagyok és van lehetőségem választani hogy maradjak Logisztikai OKJ-s képzésen vagy menjek egyetemre. Mit gondoltok egy logisztikai okj-s papír és egy Gazdaságtudományi diploma jó kombó?

Figyelt kérdés
4 évig tanultam a logisztikát de tudom hogy nem mennék logisztikai mérnökire inkább a nemzetközi gazdálkodás érdekel. Azonban a 4 év munkája és az okj-s papír megléte jelenthet akkora pluszt hogy így egy évvel később kezdjem az egyetemet? (Addig több pont is gyűjthető ugye)

2022. nov. 17. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én maradnék, a nemzetközi gazdálkodás jó szak, de viszonylag tág, nem túl specifikus. Így legalább lenne egy konkrétabb szakirány a kezedben, akkor is, ha végül valami más tetszik meg.
2022. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a Logisztikai OKJ elég távol van a Logisztikai mérnöktől, nem csereszabatos.

Sosem értettem, hogy a nemzetközi gazdálkodás miért jó szak, el tudná valaki magyarázni?:)

2022. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2, ezerszer könnyebb vele munkát találni, mint a bölcsész és társadalomtudományi szakok 95%-val. A várható fizetés magasabb, mint államtudományi végzettséggel, vagy tanárként, óvodapedagógusként, szociális munkásként. A munkakörülmények jellemzően jobban, mint egészségügyi dolgozóként.

Nyilván nem egy alkalmazott közgazdaságtan, mérnökinformatikus vagy villamosmérnök, de a teljes palettát nézve jó helyen van.

2022. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
#3, tehát azért jó, mert van nála rosszabb? Ez relativizálás.
2022. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4, akkor máshogy fogalmazok. Ha adott egy középiskolás, aki nem konyít a fizikához, informatikához, de látja amiket feljebb írtam - nos, neki még mindig inkább egy ilyen szakot javaslok, minthogy elmenjen pl közösségszervezésre, mert az "érdekli". Általában kiderül, hogy ami papíron érdekes volt, a valóságban nem feltétlenül az, vagy ha igen, továbbra se lehet belőle megélni. Szóval lehet, hogy relativizálás, de inkább egy máshoz képest jó, mint egy mindenhez képest rossz szak.
2022. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy NG - és hallgató vagyok.

Nyilván a diploma sokkal jobb választás, mivel nem valami kuka szakról van szó. Itthon mindenki meg van áldva ezzel az OKJ- és baromsággal , hány olyan embert láttam akinek van 4-5 OKJ a kezében és nem tud vele mit kezdeni . Csinálhatód persze azt is , de egy diplomást mindig eléd fognak sorolni , mivel ő betöltheti a te állásodat , de te már azokat a pozíciókat ahova diplomát kérnem nem . Szerintem ne ezen a szar oldalon kérj tanácsot , a legnagyobb hülyeség amit tehetsz. Nézegesd a hirdetéseket a munka terén , azzal sokkal jobban jársz , mivel itt nem tudhatod ki ad neked választ, hogy egyáltalán ért - e hozzá vagy csak valamit ide írt.

2022. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!