Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kaposvári Táncsics biosz-kémia...

Kaposvári Táncsics biosz-kémia szak mennyire nehèz?

Figyelt kérdés

Én jövőre mennék át biosz kémia szakra, addig magántanárhoz járnék hogy az emelt anyagból ne maradjak le. Mindig is jó tanuló voltam, intelligensnek mondanak a tanáraim, elég gyorsan megjegyzem a dolgokat. Orvosira szeretnék majd menni. A kérdésem hogy mennyire halál ott a biosz kémia? Azt tudom hogy nagyon kemény, de kibírható, vagy tényleg minden nap egész nap (meg éjfélig) tanulás van? Nagyon minimális szabadidő, pl hétvégén, marad? Vagy még az se?

Pszichiáter szeretnék lenni, de alapvetően a pszichologus is jó lenne...ès milyenek a táncsicsban a tánarok? Van nagyon szivatós?



2022. nov. 18. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Tavaly végeztem a Táncsicsban biológia-kémia tagozaton, jelenleg orvostanhallgató vagyok. Nagyon sokat köszönhetek a tanárainknak, mindannyiunkat sikeresen felkészítettek az érettségire, emellett emberileg is példaértékűek.

Nem voltam a legszorgalmasabb tanuló, de így is szép eredményeket értem el, köszönhetően annak, hogy tanáraink valóban tanítottak, nem csak ledarálták az anyagot, így nem kellet pluszban sok erőfeszítést tennünk ahhoz, hogy megértsük a tananyagot.

Persze sok múlik az egyéni képességeken is, voltak olyan osztálytársaim, akik jártak külön magántanárhoz biológiából és kémiából, meg tényleg napi szinten 4-5 órákat tanultak, de szerintem ez inkább tudható be annak, hogy egyes szülők még a kitűnő bizonyítvánnyal sem elégednek meg és nyomasztják a gyereküket, hogy minden versenyen érjen el helyezést stb.

Emellett a nyelvi oktatásra sem lehet panasz, magántanár segítsége nélkül tettem sikeres középfokú nyelvvizsgát 12. év végén angolból (gimnáziumban kezdtem el tanulni a nyelvet).

Summa summarum, az elején lehet nehéz lesz, de idővel felveszed a ritmust, megtanulsz hatékonyan tanulni (aminek része az, hogy odafigyelsz órán és jegyzetelsz - ezzel konkrétan több órányi kínlódást spórolsz meg magadnak), és simán fogod tudni venni az akadályokat. Aki meg ilyen hajnalba nyúló tanulással rémisztget, az vagy nagyon szarul tanul (már bocsánat), vagy túloz. Életemben először akkor maradtam fent hajnalban tanulni, mikor az első bonctermi demonstrációmra készültem (és utólag azt is felesleges tartom, mert a híresztelésekkel ellentétben nem volt nagy kaland). :D

Végezetül pedig csak annyit szeretnék még hozzáfűzni a témához, hogy volt egy osztálytársam, aki valamikor 10. osztály végén jött át hozzánk az emelt angol tagozatról még az online oktatás idején, és őt is felvették elsőre az orvosira, szóval hajrá! :)

2022. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végül átmentem, és nagyon örülök neki, bár K mint kegyetlen tanárúrt még szoknom kell, és most mindenből vizsgáztatnak, de szerintem menni fog!
2023. jan. 8. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
K mint kegyetlen tanár úr volt az osztályfőnököm, igen nehéz személyisége van, de ki kell bírni, mert különben egy nagyon jó tanár, hatalmas tudással. A négy évem alatt sokszor szidtam magamban, mert úgy éreztem, túl sokat kér vissza, de az egyetemen jöttem rá, hogy ő tényleg felkészített minket a felsőoktatásra (is). Olyan betonbiztos alapokat kaptam tőle kémiából, hogy elsőre átmentem a vizsgán (négyessel, ami azért már elég jónak számít). Sőt, a "pöti szösszeneteihez" képest a kémia vizsga gyerekjátéknak tűnt, gondolom azért, mert hozzászoktatott minket ehhez a nehézséghez. Gratulálok ahhoz, hogy sikerült átmenned és sok sikert kívánok a továbbiakban! :)
2023. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia drága osztálytárs! Készülj a hétfői "szösszenetre"!!! Meg a gyilkos keddre is!
2023. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!