Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi legyen?

Szerintetek mi legyen?

Figyelt kérdés

A lenyeg hogy most vagyo 10.-es, és a matektanárom és a magyartanárom egyéb okok miatt már nem tanít a sulinkban. Így kaptunk két újat, akiknél valami borzalmas tanulni, a matekot amit eddig szerettem, azt most utálom a tanár hozzá állása miatt, és ahogyan tanít. A másiknál meg a tanár diák kapcsolat nincs meg. Tudni illik hogy mi két csoportba vagyunk osztva, mert hogy az másik osztály másik tantárgyból tanul emelt óraszámban. Én jeleztem az igazgatónak, hogy én váltanék, de még előtte mielőtt véglegesen át jelentkeznék ( természetesen vizsgáznom kell, de kb minden anyagot vágok) a másik osztály, egy kis időt szeretnék hogy ténylegesen át mennyek-e vagy sem.



Nem lenne problémám a másik osztállyal, csak már megszerettem a mostanit. Mi tévő legyek? ( így is lesznek olyan tantárgyak, amkt együtt vagyunk, de azok ilyen max 25%.



2022. nov. 22. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nyelvtant nem tanítanak az iskoládban? Borzalmas a helyesírásod.
2022. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Maradj ott, ahol vagy.

Tessék a megoldás!


Matematika:


1. Tanulásmódszernek:

- Pólya György: A gondolkodás iskolája (Hogyan oldjunk meg feladatokat?)


2. “Tankönyvnek”:

Obádovics J. Gyula: Matematika c. könyvét ajánlanám, ha valóban érteni akarod a matematikát (összefüggések, ráépülések, kapcsolódási pontok megértése) és nem agyatlan, sablonos feladatgyakorlást akarod gyakorolni, mert jelenleg ez megy a közoktatásban.


3. A feladat gyakorlásához ajánlom:

- iskolai feladatokat

- [link]

- [link]


Nagyon hasznos oldalak:

- [link]

- [link]

- [link]

2022. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. igen, ahogy mondtam én inkabb matekos beállítságú vagyok, a nyelvtan irodalom nem az erősségem


2.köszi a segítséget, de alapjáraton nekem nincs bajom a matekkal, csak hogy pl + szabályokat kell tanulnunk, vagyis egyes dolgoknak a definicióját hogy miért így csináljuk de tele olyan szavakkal amiket se az érettségi, se másik tanár nem használ/tanít. ( évfolyamban kb mindenkivel jóban vagyok, emiatt is tudom, hogy csak ő az egyetlen ilyen).

2022. nov. 22. 20:29
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Ha valamit te magadtól szeretsz de egy tanár elveszi a kedved akkor később ha felnősz meg fogod bánni hogy egy tanár miatt hagytad el Azt amit eredetileg szerettél. Csak akkor válts ha a másik fél osztály emelt tárgyait is magadtól szereted, ne egy tanár csessze el az életed
2022. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a tanárok most lehet, hogy tökre(tökre, mint amikor mondjuk,hogy tök jó, tökéletesen) vándorolhatnak össze- vissza Nekem most az a megérzésem, hogy váltanod kéne; de végeredményben neked kell kimondanod/eldöntened. Amúgy többi órán, meg szünetekben időnként bandázhatsz a mostani barátaiddal is. Nem kell elszakadnotok. Beszéld meg velük, ha már elhatároztad magad, szólj nekik előre, hogyha már fixen tudod, hogy átmész, hogy ne érje őket váratlanul; ne érje őket "árulásként", "hidegzuhanyként"
2022. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hosszúhajú ***** válasza:
5. Szerintem nem a barátok miatt kérdezi
2022. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: értem én a kérdését, tökéletesen .


de szal az se fix, hogy a másik osztály tanárai maradnak,de nekem most az a megérzésem ezzel kapcsolatban, hogy igen,

helyileg is (ugyan)oda fog járni

régi pajtikkal is találkozhat suliban is, sulin kívül is

2022. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!