Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetiségi általános iskolákb...

Nemzetiségi általános iskolákba bekerülhet csak magyar állampolgárságú gyermek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki nemzetiségi, még nem jelenti azt, hogy a magyaron kívül van még állampolgársága.

Egyébként igen, viszont ugyanúgy kell neki is tanulni a nemzetiségi nyelvet, esetleg a népismeretet, ugyanazok a követelmények vonatkoznak a nem nemzetiségi tanulóra, mint a nemzetiségire.

2022. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sőt, pár éve, mikor a gyerekeim iskolába mentek nálunk (Pécsvárad) csak a német nemzetiségi és a német kéttannyelvű között lehetett választani. (Nem tudom, most hogy van, ha jól hallottam, nyugdíjba mentek, akik a kéttannyelvűben németül tudtak más szaktárgyakat tanítani, és nem tudták pótolni őket - tekintve a tanári béreket, ezen nem csodálkozom)


Szóval Bayer, Szabó vagy Kalányos egyaránt kötelezően tanulja a német nemzetiségi népismeretet. Különösebben nem zavart senkit...

2022. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nemzetiségi nem csak azt jelenti, hogy közvetlen felmenővel kell rendelkezni. Az is vallhatja magát nemzetiséginek, akinek akármilyen rokoni körében tartozik valaki az adott nemzetiséghez. Másrészt persze, hogy nem csak nemzetiséggel rendelkezők járhatnak, ha csak azok járhatnának, jó ha 3-5 fő lézengene egy osztályban. Én Budapesten jártam német nemzetiségi iskolába, mert 2 sarokra kellett csak hozzá menni, 20 fős osztályból azt hiszem ketten voltak csak igazi német háttérrel rendelkezőek.
2022. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!