Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a lehetőségek diploma után?

Mik a lehetőségek diploma után?

Figyelt kérdés
Sziasztok, harmadéves vagyok osztatlan tanárin, de időközben rájöttem, hogy sokkal szívesebben lennék óvodapedagógus és nem szívesen szakítanám meg a tanulmányaimat, ha már ennyit beleraktam, szerintetek ilyen végzettséggel lenne lehetőségem óvodában dolgozni?

2022. nov. 27. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg.

Amilyen hiány van, simán felvesznek. Feleségem gyógypedagógus tanak-látás szakirányon, de úgy felvették autistákkal és logopédiával foglalkozó munkakörre, mint a pinty, egyszerűen mert szakember hiány van és a semminél az is jobb, aki csak féli ért hozzá.

2022. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg óvodapedagógusi munkakörbe tanári végzettséggel nem vehetnek föl, bár nyilván munkaerőhiány esetén kivételt tehetnek. De ha lesz egy óvodapedagógus végzettségű pályázó is az adott állásra, biztosan nem téged választanak, magyarul maradék-elv alapján helyezkedhetsz csak el, valószínűleg rossz kondíciók közé. Én a helyedben erősen elgondolkodnék a szakváltáson, ahelyett, hogy még két és fél évig a tanárin maradok fölöslegesen. Az óvodapedagógus képzés csak 3 éves.
2022. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!