Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másoddiploma (egyetemi diploma...

Másoddiploma (egyetemi diploma a főiskolai mellé) ingyen? Hol? Merre?

Figyelt kérdés
Van olyan egyetem ahol tandíjmentes az egyetemi diploma megszerzése? A főiskolai diploma mellé gondoltam.. Létezik egyáltalán ilyen? Nálunk csak fizetős van :(
2010. szept. 30. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem a kérdést. Most már (kevés kivételtől eltekintve) csak alap és mesterképzés van. Alapképzés=főiskolai diploma, mesterképzés=egyetemi diploma.

Ha van egy alapképzésed, akkor ingyen mehetsz masterre. Viszont újabb alapképzésre már csak fizetősre mehetsz.

2010. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mesterképzés
2010. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
48%
Hú, ez engem is érdekel. Tehát ha én még a régi rendszerben letettem egy diplomát, de szeretnék valami egészen mást tanulni, akkor alapképzésre kell jelentkeznem. Ez eddig világos. Csak fizetős van?
2010. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ha van egy alapképzésed, akkor ingyen mehetsz masterre. Viszont újabb alapképzésre már csak fizetősre mehetsz."


Köszi, akkor alapképzésem van (még bolonya előtt mi voltunk az utolsó hagyományosak). :)


De mi van akkor ha a fősulinkon nincs egyetemi képzés? Vannak 2 éves szakirányú képzések (szakközgazdász szak) de az fizetős... gondolom akkor az nem egyetemi szintű?


Az egyetemi képzést úgy kell érteni, hogy bármelyik egyetemre (pl jog) lehet vagy speciel nálam csak valami közgazdász féle egyetemre? Ott is 5 évesre vagy csak 2 éves kiegészítőre? Nappalira is vagy csak levelezőire? Ott is kell felvételizni ha államira szeretnék menni, vagy a fősulin megszerzett jegyek alapján megy?


Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de mindenkinek mondanak itt a To-n mindent persze össze vissza, szerintem igazából ők sem értik :(


(ráadásul tesóm igaz jó pár évvel ezelőtt de elvégzett egy eü fősulit és utána jogi egyetemre ment, és neki az elejétől fogva fizetnie kellett az egyetemen. Ez azért lehet mert államira nem vették fel?) Teljesen meg vagyok kavarodva :(

2010. szept. 30. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, olyan esetben nem tudom mi a helyzet, ha vki bologna előtt végzett.

Mert most úgy van, hogy vannak alapképzések, és meg van adva, hogy milyen alapképzés után milyen mesterre lehet menni. (Nyilván csak olyanra, aminek vmi köze van az adott szakhoz).

Viszont mesterképzésre BÁRMELYIK suliba mehetsz, nem muszáj oda, ahol a főiskolai képzést végezted.

(Pl. vki csinál az ELTÉN egy alapképzést, utána mehet Szegedre masterre.)

A pontokat nem tudom pontosan miből számolják, de gondolom a fontosabb jegyekből, diplomajegyből, valahol van szóbeli elbeszélgetés is.

Szerintem a felvin keress vmi elérhetőséget, és ott érdeklődj (persze előtte nézz szét a honlapon, hátha írnak róla vmit).

2010. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én is pl.Szegeden végeztem az alapképzést,de Pécsen vagyok mesteren...Szóval ez nem akadály.
2010. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi! Ráakadtam, de rendesen el is volt dugva....


Ha valakit érdekel rajtam kívül akkor:

[link]


Itt ki kell választani a sulit, majd a kart és a

"Felsőfokú oklevéllel rendelkezők számára meghirdetett képzések" -ra kell rá klikkelni, és minden ott lesz


Belenéztem, szerencsére van államilag finanszírozott képzés is, csak kár, hogy a diplomaátlagom 4-es lett, egy tantárgyamon múlt (ami csak 4 lett és nem 5), hogy nem jeles lett az meg most + 12 pontot jelentene :(((((( Jajhhhhhhh.....

2010. szept. 30. 13:08
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja és igen lehet vitt pontok alapján, van ahol "központit kell írni" és van ahol felvételi elbeszélgetés is van, van nappali és levelezői is


KÖSZI MÉG EGYSZER!


(Amúgy számít valamit a másoddiploma megítélésében, ha valaki nem nappalin hanem levelezőin teszi le?)

2010. szept. 30. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor számít negatívan megítélésben (bár, papíron egyenrangú a két diploma, de a munkaadóknál nem) ha olyan területen akarsz elhelyezkedni, aminek a fő "profilja" pont az, amit levelezőn tanultál.


Például, a közgázt elvégzed nappalin és utána megcsinálod levelezőn a jogot.

Ekkor ha közgazdásznak akarsz menni, akkor még "plusz pont" is lehet, hogy van egy jogi diplomád is.

De ha a levelezőn szerzett jogász diplomáddal akarsz elhelyezkedni egy ügyvédi irodánál, akkor elképzelhető, hogy a munkaadó inkább azokat fogja előnyben részesíteni, akik nappalin végezték a jogot.

2010. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

kösssziii az infót!


El sem tudod képzelni mennyire hálás vagyok!

Végre értek mindent! :))))


Egyébként én nem is tudtam, hogy lehet menni MSC-re állami finanszírozott képzés keretében! Nálunk mindig a fősulin meghirdetett 180 e - 220 e / félév -es (4 féléves) továbbképzéseket mormolták... gondolom nem véletlenül, legyen mivel megtömniük a zsebüket...

2010. szept. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!