Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet olyant csinálni, hogy...

Lehet olyant csinálni, hogy ovóda után valaki levizsgázik és egyből másodikba kezd?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem.
2022. nov. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
87%

"ovóda" :D :D


ja, lehet. de ha megbukik játékból akkor nem

2022. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanulásmódszertan miatt manapság már azt se szeretik, ha valaki ismeri a betűket amikor iskolába megy, mert lehet rosszul rögzül neki valami - értsd nem úgy, ahogy elvárják az iskolában.

Én tudtam írni, olvasni, még németül is, de egyszerűen kaptam foglalkoztató könyveket és leültettek hátra, amíg a többiek tanultak.

2022. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor én voltam gyerek, akkor 2-ba kezdtem. Tényleg nem lehet, vagy csak hozzá nem értő ember irogat?
2022. nov. 29. 23:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi külföldre jöttünk és annyit tudtam előre, hogy 2-ban kezdődött nekem a suli. De Mo-on nem hiszem.
2022. nov. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért akarod azt az egy osztályt kihagyni? Fejlődés szempontjából sokat jelent az az egy év. Testileg, lelkileg is. Emellett az elsős gyerekeket még beszoktatják ilyenekre, hogy házi megírása....második osztályos gyereknél már sokkal többet elvárnak. Ha tud is írni-olvasni, számolni, nem mindegy milyen szinten, és sok egyéb dolgot is tanítanak elsőben, plusz kizártnak tartom, hogy az ovi után minden nap házi meg tanulás lett volna. Ha te annyira hozzáértő ember lennél, már rég utánajártál volna a jogszabályok segítségével, eleve nem tudom hogy gondoltad, hogy majd gyakori alapján random bemondásra odaállsz az igazgató elé. Még régen is rendkívül ritka volt az ilyen, holott régen is voltak kifejezetten iskolafelkészítős óvodák, mégsem másodikban kezdtek azok a gyerekek sem. Ahhoz, hogy egyáltalán így osztályt ugorjon, osztályozó vizsgát kellene tenni, egy iskola sem fog azzal bajlódni, hogy megszervezze, pláne olyan gyereknél, aki még nem is járt oda, csak most iratkozik be.
2022. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval osztályozó vizsgát kell tenni, de azt nem a suliban kell szerintem, én sem ott tettem annak idején. A kérdésem az, hogy milyen indokkal lehet.
2022. dec. 1. 19:45
 8/11 anonim válasza:
Miből tesz vizsgát általános gyurmázás és origami? Emellett azokat a nagyon is lenyeges alapokat amiket elsőben tanul az ember hol szedné fel?
2022. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet régen volt, ahol engedték, de ma nem.

Elsőben nem az írni-olvasni tudás a lényeg, hanem maga a közeg megszokása, a napirend, beilleszkedés egy óvodától eltérő közösségbe. Nem lehet egy kisgyereket első nap betenni a másodikosok közé, ahol az első naptól kezdve bekerül olyanokhoz, akik tudják mi az a házi, csengő, hogy kérik az üzenőfüzetet és Juci néni mit jelöl piros tollal. Ráadásul egy összeszokott közösségbe nehezebb beilleszkedni, bár ez költözéskor is ott van.

2022. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kellett volna az az első, akkor esetleg megtanultad volna a ba-be ban-ben közti különbséget, az óvoda szó helyes leírását, és hogy olyan nincs, hogy olyant.


Léteznek "vizsgák" iskola előtt a pedagógiai szakszolgálatnál, de itt nem az első-második dől el, hanem hogy mehet-e iskolába, vagy oviban marad.

2022. dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!