Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus vagy ELTE/BGE? Pénzü...

Corvinus vagy ELTE/BGE? Pénzügy és számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Szeretnék gazdasági irányba tovább tanulni, viszont nem igazán tudom eldönteni hogy nemzetközi gazdálkodás, vagy pénzügy és számvitel lenne jobb számomra.


Illetve a Corvinuson elképesztően magasak a ponthatárok az elmúlt 2evben, nekem olyan 460-470 körül lesz szóval oda azért necces a bekerülés, viszont a következő szint ugye az ELTE/BGE lenne, mit gondoltok melyik irány lenne a jobb illetve melyik iskola?



2022. dec. 5. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Corvon csak angolul van nemzetközi gazdálkodás, és tavaly oda meg jogra volt a legmagasabb a ponthatar.

Mindkettő jó szak, jók az elhelyezkedesi lehetőségek, a nemzetközi gazdálkodás annyival ad hozzá többet, hogy a nyelveknek nagyobb szerepe van, de a pénzügyel garantáltan lesz munkád, plusz utána eltudsz végezni egy data, vagy gazdasági elemezo matekot mesternek amivel aztán tuti nem leszel szegeny

2022. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt meg, hogy a corvinusnak jó a híre, de nem lesz több a fizetésed ha ott végzel mintha az elten végeztél volna. Ha bőven van annyi pontod és tudod tartani az átlagot vele ami kell ahhoz hog ne kelljen fel milliokat fizetned félévente persze oda menj, de az oktatás máshol is jó. Én is a corvinusra járok pénzügyre, de megjeloltem meg az eltet és a BGE, BMEt is amikor érettségiztem.
2022. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Én a BGE-n csináltam az alapkésésem Angol Nemzetközi Gazdálkodáson, és most az ELTE-n csinálom Pénzügy mestert. Mindenképp a Corvinus-t céloznám be elsőnek, a közösség (diákélet, kapcsolati háló, szakkolik) és a karrierlehetőségek miatt szerintem az a legjobb.

Szeretem az ELTE-t, és a BGE-től is nagyon sokat kaptam, de nagggyon rossz volt kijárni a 16. kerületbe, ezt mérlegeld, és mivel alacsonyak a bekerülési ponthatárok, az első pár félévben katasztrofális az emberanyag a BGE-n, ez persze aztán tisztul ahogy sorra buknak, az utolsó 1-2 féléves tárgyakra már kimondottan jó.

A BGE-vel nagyon jók a lehetőségeid külföldi tanuláshoz, angolon van lehetőség kettős diplomás részképzésre, már csak amiatt is megérni.

Az ELTE-n nagyon jók és korrektek az oktatók, az Astoria mint lokáció verhetetlen.

2022. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én is ezt a kettő szakot jelöltem meg tavaly. Nagyon el voltam varázsolva a Corvinustól, még arra is hajlandó lettem volna, hogy kifizessek félévente 800 ezret, csak ide vegyenek fel. Ez így is lett, én végül a nemzetközi gazdálkodás mellett döntöttem, de nekem nagyon nem jött be.


Én a helyedben nagyon átgondolnám, tudod-e vállalni angolul, mert nagyon nehéz. Rögtön bedobtak a mély vízbe, első órán elkezdtünk deriválni, angolul persze. :D Én csak akkor ajánlom ezt az egyetemet, ha államin be tudsz kerülni, amúgy nem éri meg, akkor inkább menj az ELTE-re. Vannak előnyei, például több zh-t írnak év közben, és így minden tantárgyból van megajánlott jegy tehát lehetőséged van a vizsgaidőszakban pihenni, dolgozni 1-2 hónapig. Minden előadás fel van töltve, otthonról is nézheted. A két szak közül - bármennyire is tűnik "száraznak" (nekem legalábbis ezért esett a másikra a választásom) - a pénzügy-számvitel sokkal hasznosabb, és biztos lesz vele munkád, mint ahogy előttem is írták.

2022. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha jó vagy matekból, akkor gondolj át egy “igazi” közgazdász szakot (GPME vagy AK azaz gazdaság- és pénzügymatematikai elemző vagy alkalmazott közgazdaságtan). Zéró bullshit, több okosság. A munkák értékesebbik részét ezekkel is meg tudod csinálni (csak sokkal jobban, mint az általad említettek), könyvelgetni meg számlázgatni meg úgysem akarsz. De ezek a rendes, “igazi” egyetemi szakok.


A pénzügy-számvitel köztes kategória. Nagyon piacképes, de már nem igazi egyetemi szak, inkább egy emelt szintű szakmai képzés. Száraz, mint a novemberi avar, rengeteg magolással. Ha bekerülsz egy csapat GPME-s vagy AK-s közé, szerényen meghúzod magad, hogy ne tűnjön fel: nem érted, miről beszélnek.


A többi gazdasági szakra ne menj első egyetemi alapszakként. Levelezőn jók egy komolyabb egyetemi szak mellé (mittudomén latin-ógörög szak mellé, hogy meg is tudj élni valamiből). De nappali szakon, 3.5 évet bullshiteléssel eltölteni, miközben mások egyetemre járnak? Kösz, nem.

2022. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

"Ha bekerülsz egy csapat GPME-s vagy AK-s közé, szerényen meghúzod magad, hogy ne tűnjön fel: nem érted, miről beszélnek."


Ezt azért te se gondolod komolyan, ugye? Fontos az odaadás a szakunk irányába, de helló, a Budapesten tanulsz, nem a Stanford-on.


Máskülönben teljesen egyetértek, a Nemzetközi gazdálkodás problémája hogy túlságosan átlagos, tömegképzés jellegű. Azt talán 18 évesen is el tudod már dönteni, hogy akarsz-e marketinget, vagy logisztikát tanulni, vagy inkább fókuszálsz az értékesebb, de nagyobb kihívással járó közgazdaságtan-pénzügy irányba.

2022. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
6. A Corvinus messze nem Stanford, de gazdasági szakosként volt már szerencsém GPME/AK-sokhoz jópárszor, és egyszerűen jobban képzettebbek. De sokkal.
2022. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
100%
Inkább ELTE.
2022. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!