Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte pszichológia MA? Nehéz...

Elte pszichológia MA? Nehéz bejutni?

Figyelt kérdés
A klinikai egészség és a klinikai gyerek specializáció érdekel. Érdemes oda menni? Azt hallottam, hogy szakmailag sokat ad az ELTE, de nehéz a tanárokkal a kommunikáció, nem válaszolnak emailekre, nagy a versengés a diákok között. Ezt ki hogy tapasztalta?

2022. dec. 15. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerek klinikaira jártam, és nem igazán tapasztaltam azokat, amiket leírtál. Persze, előfordult, hogy valaki épp nem válaszolt egy emailre, vagy legalábbis nem elég gyorsan, de én pont hogy pozitívabban éltem meg az MA-t ilyen szempontból, mint a BA-t. Az MA felét karantén alatt csináltuk, de úgy éreztem, hogy több tanárunk is igazán figyelt ránk és igyekeztek mindenben segíteni. A hallgatók között semmiféle versengést nem tapasztaltam (maximum amikor a szakdoga témavezetőkről/gyakorlati helyekről volt szó, de azt sem versengésnek mondanám, mert ahhoz túl passzív volt az egész; inkább csak volt néhány hely, amire túljelentkezés volt, aztán az oktatóink valahogy beosztottak minket; de igyekeztek igazságosak lenni és mindenkinek a kéréseit figyelembe venni).

Arra őszintén szólva nem emlékszem, hogy mennyire volt nehéz bejutni, vagy hány pontom volt, de én ezt a specializációt jelöltem meg elsőként, és négyes BA oklevéllel felvettek ide.

2022. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érdekelne, hogy például neuropszichologia, vagy klinikai gyerek MA specializáció diplomával el lehet e helyezkedni klinikai felnőtt területen, illetve felvételt lehet e nyerni klinikai szakpszichológus (felnőtt) szakképzésre a megadott módszerspecifikus képzés(ek) pótlása után. Tudom, hogy előbbi feltétele az utóbbinak. És a kérdés fordítva is áll, mondjuk klinikai egészség specialivációval klinikai gyerek, vagy neuropszichologia irányába


(még a tanulmányaim elején vagyok, és kíváncsi vagyok, hogy a "mesterképzés jellege nem annyira mérvadó, mint a szakképzés" típusú mondatok valóban igazak e? Abban az esetben, ha nem vettek fel a kívánt specializációra)

2022. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

(Első vagyok.)

#2 Tudtommal igen, legalábbis a gyerek-felnőtt vonalon szerintem tuti. Nem azon van a hangsúly, hogy "pótolj" dolgokat, de a szakképzésre való felvételinél az élvez előnyt, akinek vannak plusz képzései. A diplomára csak apró betűvel van ráírva, hogy milyen specializáción végeztél. Ha nem azon a területen dolgozol, és nem is arra képzed magad tovább, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy annak idején mit végeztél.

2022. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!