Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van, ha a tanár nem a nat...

Mi van, ha a tanár nem a nat szerint tanít?

Figyelt kérdés

Ha ő úgy gondolja, hogy másképp adja át a tudást.. más tankönyveket használ, stb.


Ez hogy derülhet ki?


És ha kiderül, mi a következménye?


2022. dec. 26. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez hogy derülhet ki?"

Kinek a számára hogy derülhet ki?

2022. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag nincs következménye. Nálunk a mozaikos matematika feladatgyűjteményeket kell megvenni és cserébe nem veszünk OFI-s matematika tankönyveket. Ennek van anyagi vonzata így kiderül mindenki számára és még örülünk is, mert az OFI-s könyvek matekból egy kalap kakit sem érnek.
2022. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
A tanárnak van autonómiája a módszertan megválasztásában és több tankönyv is áll a rendelkezésére. Mindegyik tankönyv a NAT-on alapul.
2022. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Mindegyik tankönyv a NAT-on alapul."

Mindegyik a hivatalos tankönyvlistán jelenleg is szereplő tankönyv a jelenleg hatályos NAT-on alapul - ami nincs rajta, az viszont nem, vagy senki se tudja, mert nem is vizsgálták be ilyen szempontból, vagy csak korábban alapult az akkor hatályos NAT-on, ami azóta viszont megváltozott...

2022. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A NAt valójában sosem változik. Bűvészkednek kicsit, de alapvetően ugyanazok a követelmények maradnak.
2022. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
A nat egy szar. A tanárnak az a dolga, hogy jól felkészítsen az érettségire és az életre. Az ország legjobb középsulijaban sem natos tankönyvből tanítják pl a törit.
2022. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor lehet nem jól fogalmaztam.


Ugye mindig arra hivatkoznak, hogy haladni kell, meg tartani magukat a tantervhez, mert lemaradás lesz, ilyenek.


Arra vagyok kíváncsi, hogy ha ezzel egy tanár nem annyira foglalkozik, hanem addig gyakoroltat valamit, amíg az a tudás tényleg át van adva, akkor mi van? Akkor ugye lassabban haladnak, szóval eltér a tantervtől, de legalább alaposabb lesz a tudás. Ez baj? Vagy miért akarnak annyira mindig rohanni a tananyaggal?

2022. dec. 26. 18:58
 8/12 A kérdező kommentje:
1, annak a számára aki ezt ellenőrzi, ha van ilyen.
2022. dec. 26. 19:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"miért akarnak annyira mindig rohanni a tananyaggal?"

Nem mindenki akar rohanni. Én pl. nyelvszakosként nem, de én megtehetem. Viszont akinek mondjuk heti egy órája van és érettségire is fel kell, hogy készítsen (legalábbis valahány diákot), annak nagy érvágás az is, ha csak egyetlen egy óra elmarad valami miatt. Ő kénytelen rohanni, hogy minden témakörről szó essen akkor is, ha közben mondjuk egy-két hetet otthon kell maradnia valami betegség miatt, mert mondjuk a kémiának, a földrajznak vagy a nemtudomminek nem olyan spirálisan felépített a tananyaga, mint a nyelveknek (ahol minden téma többször is előkerül a középiskolai évek alatt, csak egyre magasabb szinten, ezért akkor sincs semmi, ha lassabban haladnak, vagy ha ezt-azt kihagynak, úgyis előjön majd újra később).

2022. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"annak a számára aki ezt ellenőrzi, ha van ilyen"

Hát a KLIK tart valami ellenőrzéseket időnként, de hogy mennyire akarja az ilyet észrevenni, azt nem tudom... Viszont hogy minden nem tűnik fel nekik még akkor se, ha nem akarnak direkt szemet húnyni valami felett, akkor se, az tuti.

2022. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!