Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor mikor számíthatok a...

Ilyenkor mikor számíthatok a gyerekvállalásra nőként?

Figyelt kérdés
A húszas éveim végén, kb. 30 év körül fogok végezni az egyetemmel. Orvosként fogok dolgozni várhatóan. Mivel nő vagyok, kicsit kétségbe vagyok esve a családalapítás miatt. Max 2 gyereket szeretnék. 30 körül késő lesz családot alapítani? (Párom van, remélhetőleg a társkereséssel nem fog idő elmenni)

2022. dec. 31. 13:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%
Ne legyél orvos
2022. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát az nem opció, mert már negyedéves vagyok😅
2022. dec. 31. 13:40
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Akkor, ha a gyerekvállalást az első helyre teszed a fontossági listán. Másképp nem fog menni, bármi lesz is a foglalkozásod.
2022. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
18%
Szulj most. Aztan lehetsz orvos
2022. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Ezt becumiztad, de nyugi nem kell mindenkinek gyerek, én is megvagyok nélküle
2022. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem késő, viszont egy nehéz szakma mellett nehéz lesz a családdal foglalkozni. Orvosként nagyon sokat leszel távol.


Egy biztos, csak szakvizsgák után vállalnék gyereket a helyedben, különben soha nem lesz belőled orvos. Ez nem olyasmi, amit meg lehet szakítani és lehet folytatni olyan könnyen.


Amúgy anyukám 40 éves korában szült engem, sok embert ismerek, aki késői gyerek. Megvannak ennek az előnyei és persze a kockázata is, azért úgy gondolom, hogy ma már ebben a jólétben és fejlettségben nem számít felelőtlenségnek 40 alatt/körül gyereket vállalni. Az én szüleim is még élnek, aktívak és egészségesek, pedig lassan 30 vagyok.

2022. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

"csak szakvizsgák után vállalnék gyereket a helyedben, különben soha nem lesz belőled orvos"

Csak szakvizsgák előtt vállalnék gyereket a helyedben, különben soha nem lesz belőled édesanya. Orvos már a szakvizsgák előtt is leszel.

2022. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
7. Olyan orvos, akinek nem lesz kézzel fogható szakmája csak egy elévülő tudása. Mindenképp legalább a szakorvosképzés törzsideje után vállaljon gyereket, különben később hatalmas áldozatok árán tud csak szakorvossá válni.Anélkül meg nincs jövője a pályán.
2022. dec. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Biztos hogy nem várnék szakvizsgáig. A volt évfolyamtársaim jó része egyetem után közvetlenül vagy általában szakvizsga előtt szültek. 30-31 évesek vagyunk, hova kéne várni? Egyébként szakvizsgás orvosként is avul a tudás, ráadásul pont akkor van az ember "elemében". Így is, úgy is nehéz megszakítani ezt a munkát, jobb karrier előtt mint közben.


Én pályaelhagyó vagyok, phd képzés alatt, utána már teljes állású dolgozóként szültem. A legjobb amúgy egyetem utolsó éveiben, ezt is páran csinálják.

2023. jan. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

"Amúgy anyukám 40 éves korában szült engem, sok embert ismerek, aki késői gyerek. Megvannak ennek az előnyei és persze a kockázata is, azért úgy gondolom, hogy ma már ebben a jólétben és fejlettségben nem számít felelőtlenségnek 40 alatt/körül gyereket vállalni. Az én szüleim is még élnek, aktívak és egészségesek, pedig lassan 30 vagyok."


Jólét és fejlettség Magyarországon? Ez vicc? Nemhogy sokkal csóróbb az országunk egy nyugat Európai országnál, még a közegészségügy is kalap szarral egyenlő, mint sok minden itthon.

2023. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!