Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK-n fel lehet venni...

ELTE BTK-n fel lehet venni alapvetően nem angolos tárgyakat angolul?

Figyelt kérdés

Lehet ostoba kérdés. Töritanár szakon vagyok, és szívesen felvenném néhány tárgyamat angolul, de nem tudom (a tanárok témára szakosodottsága miatt nem is hiszem), hogy lenne rá lehetőség - de hátha. Tud valaki mondani erről valamit? Ha mégis fel lehet venni egy tárgyat, annak hol tudok utána nézni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. jan. 5. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulmányi osztályon kérdezz rá.
2023. jan. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok, hogy a külföldi, pl. erasmusos hallgatóknak sok tanszék szokott kínálni angol/német nyelvű kurzusokat, valószínűleg a Történeti Intézetben is akad ilyen. Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy ezek megfeleltethetők a képzésedben szerepelő tantárgyaknak (szabad kreditnek feltehetően igen). Ha alapvetően a nyelvgyakorlás és a látóköröd szélesítése a cél, akkor talán érdemes ilyeneket is felvenni. A Nemzetközi Kapcsolatok Irodája félévente mindig közzéteszi az összes ilyen kurzust az angol nyelvű oldalán.
2023. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
Utána nézni? Utánanézni! Bölcsészkar, könyörgöm!
2023. jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3-as, éjfélre járt az idő és hetek óta vizsgákra tanulok, na! Legyél már egy kicsit kegyelmesebb egy elgépelésért. Ha meg nagylelkű nyelvtani korrekción kívül nem tudsz érdemileg hozzászólni, inkább ne rontasd le itt a gyk. átlagod.


1-es és 2-esnek viszont köszönöm a válaszokat! Akkor utánajárok. Ha megtudok valami hasznosat, lehet ide is beírom, hátha másnak is hasznára lesz majd.

2023. jan. 7. 01:30
 5/5 Reaper971 ***** válasza:
100%
Szia, én anno törisként vettem fel angolul egy tárgyat,(mert csak ott volt hely) ami ugyanúgy a kerettanterv része volt, tehát semmi hátrány nem ért kreditelszámolás szempontjából. Többnyire a neptunban figyeld, hogy az oktatónak idegen neve van-e, vagy odaszokták írni még megjegyzésbe az adott kurzushoz, hogy milyen nyelven tartják. Csoporttársaid többnyire erasmusok lesznek, vagy olyanok, akik nem kerültek be magyar nyelvű csoportba.
2023. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!