Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon öngól lenne közép...

Nagyon öngól lenne közép matekkal egy BME pénzügy és számvitel szak?

Figyelt kérdés
A közép matek mindig jól ment,viszont fakton semmi értelmes dolgot nem csináltunk soha,így nem igazán tudnék emeltezni a tárgyból.Szerintetek mennyire lenne szenvedős végigcsinálni?

2023. jan. 7. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Nagyon.
2023. jan. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha szenvedősen is, de meg lehet csinálni.
2023. jan. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
nem
2023. jan. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Miért lenne szívás? Ez először is nem egy matematika szak. Van egy általános gazdasági matek, ezt még 3-as matekosok is meg szokták tudni csinálni. És van a többi tantárgy, amihez a 4 alapművelet kell, azt is az excel csinálja. Továbbá az egyetemen tiszta lappal indulsz. Szépen figyelsz az elejétől kezdve, szorgalmasan gyakorolsz, és simán megcsinálod.
2023. jan. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Hány félév matematika van?? Úgy 5? Matek1,2,3, valszám, statisztika, meg még ha van matekos tárgy. Aki ilyet állít hogy simán elvégezhető, bárki elvégzi, soha nem járt még csak egyetem közelében sem😁 pont a matematika és társai szórják meg a népet, de úgy rendesen. Még emelt matekkal is szoktak bukni nem kevesen. Persze ha odateszed magad, esetleg jársz magántanárhoz, rengeteget gyakorolsz akkor elképzelhető hogy menni fog. Nem ismerem a képességeid. Amire készülj fel, nem minden egyetemen lehet számológépet használni matematika vizsgán!
2023. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Azért nem tiszta lappal indulsz, az első félévben jó ha 2-3-mas szintre meg tudod majd csinálni a matekos tárgyakat 200%-kos erőbefektetéssel, mert úgy gondolják tisztában vagy a középiskolás matekkal.

Nyilván nem fogják elvárni hogy tudj integrálni, de az alapvető azonosságok, a sémák iránya bizony kísérteni fog az első pár félév során. Nem lehetetlen, leginkább nem öngól viszont sok munka lesz benne.

2023. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyáron elmész matektanárhoz, szeptemberre felkészít úgy, hogy nem lesz gond
2023. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi baj lehet? Max megbuksz
2023. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én simán belevágnék. Az egyetem jórészt a szorgalmadon fog múlni.
2023. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én emelt matek nélkül mentem a BME-re, ahogy a szakomon sokan mások is (inkább a természettudományos emelt jellemző nálunk) és sima volt mind a három matekos tárgyam, nyilván rengeteg tanulással, de azt a BME-n sehogy nem úszod meg:D annyi hogy arra kicsit majd több időt kell szánni, mint a többi tárgyra, de egyáltalán nem lehetetlen.
2023. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!