Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért számítanak a középiskolá...

Miért számítanak a középiskolásoknak a félévi jegyek?

Figyelt kérdés
Mindenféle lenézés vagy provokáció nélkül kérdezem, szimplán nem értem hogy miért izgulnak, sőt stresszelnek a félévi jegyeiken. Számít valahova? Én azt hittem, hogy csak az évvégi számít, hiszen azok kerülnek bele a bizonyítványba és számíthatnak a továbbtanuláskor. Miért fontos egy félévi jegy?

2023. jan. 15. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Mert a középiskolai felvételhez a 8. félévi jegy számít.
2023. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de én arra gondolok, akik már középiskolások.
2023. jan. 15. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Igazából semmiben sem befolyásol. Annyi, hogy szakközépben 11. Osztálytól számít az előző év évvégi átlaga az ösztöndíj miatt, és egy szintet tartani könnyebb, mint felhúzni, én ezert szeretnék jobb jegyet kapni félévkor. De nem dől össze a világ akkor sem, ha valamiből ötös helyett négyes leszek XD
2023. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Az ég végi hegybe beleszámít az első félév is hiszen egész éves munkát értékelnek júniusban.
2023. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, az világos hogy az egész éves munkát fogják értékelni év végén. Csak azokat nem értem akik azon izgulnak, hogy kijavítja-e a tanár még a félévzárás napján a dolgozatot, hogy felhúzza az álagukat, mert milyen borzasztó lenne ha csak második félévre írnák be.


Köszi a válaszokat!!

2023. jan. 15. 23:15
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
A szülőknek számít, a gyerek meg lehet, ez alapján kap otthon pénzt/verést. Illetve ilyenkor a tanárok is hajlandóbbak javítási lehetőséget adni, ami mindig jól jön.
2023. jan. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is személy szerint számított a jegy. Itthoni elvárások miatt is, megfelelési kényszerem is volt.


Meg könnyebben lehetett olyankor javítani a jegyeken, ahogy azt fentebb is írták. Ha pl. egy dolgozat feljavított annyit a jegyen, hogy jobb jegyet kaphattam, akkor az már jobban is néz ki. Lehet nem számít később, de a lelkiismeretemnek számított - szerintem pszichésen nagyobb jelentősége van annak a jegynek.


Meg ha a félév eleje tök jó, akkor nem kell annyit küzdeni hanem elég szinten tartani, ami könnyebb, mintha javítani kellene egy csomó tárgyból évvégére.

2023. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az hogy jó tanuló vagy nem jelent semmit... mert rajtad kívül egy csomóan jó tanulók. Az fog számítani hogy miben tudsz kiemelkedni a többi ember közül. Hogyan fogod magad eladni. Milyen szakmában tudsz helyt állni. A sulis jegyek túl vannak misztifikálva.
2023. jan. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!