Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételi,sorrend?(bő...

Egyetemi felvételi,sorrend?(bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a kérdésem lenne ami lehet,hogy bugyután hangzik,de megkérdezem hiszen nem vagyok teljesen tisztában vele.Tegyük fel,hogy az 1.helyen megjelölöm a szak államilag finanszírozott formáját,a 2.helyen pedig az önköltségeset.

Ha elérem az állami fin.ponthatárát attól még nem fognak áttenni engem az önköltségesre,igaz?Lehetséges,hogy mindkettőre felvesznek ,de én az állami fin.-ra megyek?Vagy a rendszer azt is figyeli,hogy én az önköltségeset is megjelöltem,ezért engem inkább oda vesznek fel mint az államira?

Elnézést a hosszú magyarázatért:D Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2023. jan. 16. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elso helyre vesznek fel, a tobbi nem szamit, ha bekerultel. Ha nem vesznek fel, akkor jon a masodik hely, ha oda se, akkor a harmadik es stb.
2023. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Ha lecsúszol az államiról, akkor jön a fizetős. De ha megvan az állami, akkor államin tanulsz. A fizetőst egyébként nem kötelező megjelölni, ha nem férne bele, akkor simán nem írod be.
2023. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogyha ugyanannak a képzésnek mindkét formáját megjelölöd (állami és önköltséges), az csak 1 helynek számít 2 helyett. Szóval ezen a 'szakpáron' kívül még 5 másikat jelölhetsz (ingyenesen kettőt)
2023. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2023. jan. 16. 17:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!