Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NKE RTK-sok! Szeretnék minnél...

NKE RTK-sok! Szeretnék minnél több infót gyűjteni, mielőtt szakot választok, a kibernyomozó, vám és pénzügyőri és biztonsági szakosok véleményét várnám, ha lehet, akár privátban is! Milyen a suli? Hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
Első kérdésem a heti kötelező óraszám mennyi? Vagyis hogy néz ki egy hetetek? Van-e idő mellette edzeni akár?- vagy pár órás munkát vállalni? A második: milyen lehetőségek vannak suli után? Esetleg lehet még elvégezni másik egyetemet is , vagy rögtön munka? gondolok itt a tisztjelöltekre. köszönöm.

2023. jan. 20. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Vám szakirányon vagyok.


Milyen a suli?

A suli/kolesz jó,rendezett, a kaja elmegy, a szak tantárgyak jók de rohadt sok felesleges dolgot kell tanulni (mondjuk ez szakiránytól független) Én jól érzem magam de ezt nagyba befolyásolja milyen emberekkel kerülsz egy szakaszba.

a heti kötelező óraszám mennyi?

Heti kötelező óraszámról nemtudok

Vagyis hogy néz ki egy hetetek?

általában 2 körül végeztem eddig mindennap. néha volt olyan félévem ahol pénteken nem volt órám. Vannak tanórán kivüli elfoglaltságok mint pl: minden hónap utolsó hétfőjén van egy előadás amin "kötelező részt venni mindenkinek" és egyéb finomságok. De bőven van idő edzésre főleg hogy a koliba is van terem. Hivatalosan megvan tiltva másodállás tekintve az új illetmény rendszerre.

milyen lehetőségek vannak suli után?

ha felvesznek első nap alá iratnak veled egy szerződést ami a képzési időre + azután leköt 10 évre ahoz a szervhez amelyik szakra mentél (biztonsági szakirányt nemtudom hogy működik ők civilek) szóval nincs lehetőséged elmenni ha csak nem fizeted vissza a milliókat amit rád költöttek.

Esetleg lehet még elvégezni másik egyetemet is , vagy rögtön munka?

ha elvégzed akkor szombaton felavatnak tiszté és már hétfőn kezdel is szóval munka. Ha lesz időd és energiád egy másik egyetemet elvégezni akkor maximum levelezőn tudod majd.

Hirtelen ennyi bár a kibert és a vámos nem lehet szerintem össze hasonlitani mivel teljesen más munkakör,szervezet,közösség

2023. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!