Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szociális ápoló és gondozó...

A szociális ápoló és gondozó ennyire "gagyi" szakma?

Figyelt kérdés

Szóval van nálunk egy ilyen iskola, ahova olyan gyerekek kerülnek, akik vagy a magatartásuk, vagy a képességük miatt semmi más normális iskolába nem tudtak helytállni. Nekik van ez az iskola. Többnyire egyszerű kétkezi szakmákat lehet kitanulni, amit még ők is el tudnak esetleg sajátítani ha van hajlandóság.


Viszont van ott egy ilyen szak is hogy "szociális ápoló és gondozó".

Kinek az elvetemült ötlete volt, hogy ezekből a gyerekekből jó "szociális ápoló és gondozó" lehet?


Mikor jártam arra láttam onnan tanulókat kijönni, 90%-ban vagy roma vagy fogyatékos, vagy fogyatékos roma.


2023. jan. 21. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
A szociális ápoló és gondozó ágy mellett dolgozik, pelenkáz, gyógyszert ad be, magatehetetlen betegeket etet kiskanállal stb. Nem sok jó tanuló szeretné ezt választani, így a maradékból kell válogatni.
2023. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gagyi szakma, hanem élete végéig kenyeret ad majd neki és míg a bölcsész itthon emelt fővel vegetál, addig a romák vígan kint dolgoznak külföldön az ilyen "gagyi" végzettséggel, mert elvégzik azt, ami mindenki másnak derogál és keresik a sok lóvét.


De mondjuk a sok xarhoz gyomor kell, az emelgetést bírni kell és az öreg bácsik pcsét is meg kell mosni gondolom, szóval én nem sajnálom tőlük és szerintem nem gagyi, hanem inkább nehéz szakma lehet!!

2023. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na ez az, ha ennyire nehéz szakma, akkor miből gondolják, hogy azok fognak benne helytállni, akik sehol nem tudtak..
2023. jan. 22. 19:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3: nézd, azért mert valaki máshol nem állt helyt, még nem jelenti azt, hogy ott sem fog! Legalább piacképes szakmája lesz, ami sok diplomásról nem mondható el.


Engem inkább az zavar az egészben, hogy miért csak a romákat támogatják ezzel és miért nem lehet normális felnőttként is ingyen szakmát tanulni úgy, hogy nem neked kell szerezned a gyakorlati helyet?!


Merthogy én utánajártam és az okj helyett indított ún. felnőttképzéseknél hiába kell 3 évig tanulnod mondjuk fodrásznak érettségi után, de gyakorlat, az bizony nincs, neked kell szerezned helyet (ki az a hlye, aki majd kínlódik ingyen egy tanulóval?!) és tudod pedig pont az lenne a lényeg.... Szóval a szoc.gondozóval még jól is jártak, mert öregek otthonában valszeg tárt karorkkal fogják fogadni akkor is, ha fogyatékos!!


Xarpucoláshoz nem kell sok ész és a romák meg amúgy is szívósak!

2023. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a szoc.gondozóval még jól is jártak, mert öregek otthonában valszeg tárt karorkkal fogják fogadni akkor is, ha fogyatékos!!


Haat azért ez nem pont így van. Szociális otthonban dolgozom, aminek van idős része, illetve fogyatékos ellátó része.

Én a fogyatékosokkal vagyok.

Nagy a dolgozó hiány, az igaz. Viszont akin látszik, hogy nem teljesen százas, azt nem veszik fel, ha pedig nem állod meg a helyed, akkor bizony elfognak küldeni, mint bármelyik másik munkahelyrol is.

Arról nem is beszélve, hogy sokan eleve nem is bírják a munkát, ha tudnátok mennyi új dolgozó jött, aki aztán a nap végén azt mondta, hogy akkor köszöni szépen, többet nem fog jönni.

Kell bírni egyrészt fizikailag, másrészt mentálisan, és ez egy demens idős részre szintén igaz.

Illetve nem csak a szarpucolasrol szól.

Ide is jön ám mentő, van halott, jön vissza beteg a kórházból oxigénnel, előfordulhat újraélesztés.

És itt bizony nincs mögötted egy orvosi gárda, mint a kórházban, ( ápolónak tanulok, higyjetek el, sok osztálytól egy szoc. otthon jóval nehezebb tud lenni...) éjszaka pedig egyedül vagy a lakókkal.

2023. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!