Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez tényleg igaz lehet??? (Link)

Ez tényleg igaz lehet??? (Link)

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 25. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Hát, gondolom, kellett nekik a rezsire...
2023. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Én valószínűnek találom.
2023. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%
Kinek mit intézett a kormánya!
2023. jan. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Ez mekkora szégyen már, ha így van, mondjuk sejteni eddig is lehetett, hogy máshol is vannak ilyen esetek...
2023. jan. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%
Már más hírportál is lehozta, szóval igen. Azt is írták, hogy megkezdték a nyomozást a rendőrök. A jövőben még biztosan hallunk az ügyről. De amúgy, most őszintén, ebben semmi meglepő nincs, mindig is tudni lehetett, hogy a kapcsolatok meg a pénz többet ér a tudásnál a mai világban. Nyilván száz másik iskola csinál még ilyet az országban, csak azokat nem buktatták eddig le.
2023. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

5#


Azért az ország az egyik, ha nem a legjobb iskolájáról beszélünk. Szerintem nem engedheti meg magának ezt a luxust.

2023. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
6: Pont a legelitebb helyeken van a legtöbb korrupció. Egy random kisvárosi iskolába senki nem akarna igazgatóságot lefizetni a bejutásért, azokból van egy sor másik. Plusz a minőséget értelemszerűen meg kell fizetni, nem csak a véletlen műve az, hogy ugyanazon kerületben az egyik iskola romos, szakadt, 50 éves padokkal, egy másik meg pár évente festeni, bútort vásárolni tud...
2023. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

"Pont a legelitebb helyeken van a legtöbb korrupció."


Hehe, ez teljesen igaz! Lásd pl.: parlament..! :)


Nem értem, hogy mé pontozták le a 6-ost - gondolom azért, mert igazat szólt..!?


"a minőséget értelemszerűen meg kell fizetni, nem csak a véletlen műve az, hogy ugyanazon kerületben az egyik iskola romos, szakadt, 50 éves padokkal, egy másik meg pár évente festeni, bútort vásárolni tud..."


Ez is igaz!


A probléma ott kezdődik, hogy a szülők kétszer fizetik meg: egyszer az államnak adók formájában, másszor meg közvetlenül annak, akihez az adóik egy részének kerülnie kellene ill. kellett volna....


Szóval fejétől bűzlik a hal!

2023. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
39%

Én, mint jelenlegi Eötvösös diák szeretnék hozzászólni az ügyhöz, viszont egy másik megközelítésből. ❗️Tehát NEM a napokban született cikkekkel kapcsolatban kívánok ítéletet hozni, mivel ez nem az én hatásköröm.❗️


Én vidéken lakom -itt Pest megyében ugyan- de egy szintén vidéki, nagyon kis város (inkább falut kell elképzelni) általános iskolájában jártam ki a 8 évet. Szüleim átlagos emberek, nem rendelkezik a családunk “intellektuális” kapcsolatokkal. A felvételi során azt hittem, esélyem sincsen bekerülni egy ilyen “elit” gimnáziumba. Ugyanis, a róla keringő szóbeszéd alapján tényleg ezek voltak a tények. És azóta ez a helyzet mit sem változott, sőt, a gimnázium hírneve ezen a téren egyre csak romlott, s romlik jelenleg is, az ehhez hasonló szándékosan LEJÁRATÁS céljából megírt cikkeknek illetve hangzatos szalagcímeknek köszönhetően - amit nem csak méltatlannak hanem egyenesen undorítónak találok!


Visszatérve a saját történetemhez: odatettem magamat mind az írásbelin, mind a szóbelin (amelyet megszámolhatatlan órányi felkészülés) előzött meg és felvételt nyertem az intézménybe.

-Kapcsolatok/ előnyös ismeretségek nélkül.

-Anélkül, hogy bármelyik családtagom (szülőm vagy testvérem) ott tanult volna, ezáltal a nevem ismerősen csengett volna a tanároknak.

-Vidékről.

-Úgy, hogy nem gazdag családból származom. Szóval csodák csodájára, pénz nélkül.


Hogy mi a tanulság? Hogyha valakinek nem sikerül bekerülnie, érdemes belátni, hogy vagy nem tett érte eleget, vagy pedig voltak nála jobbak. Ez tudom hogy az ember egójának rosszul esik, de el kell fogadni. Nem pedig lejáratni az országnak azt az egyik legjobb gimnáziumát, ami elit mivoltát kizárólag annak köszönheti, hogy a benne zajló szellemi tevékenység mind a tanárok mind a diákok részéről, kiemeli a többi gimnázium sorából.

2023. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
9-es: igen, ennek így kellene működnie, ahogy leírtad. De most hangfelvétel van arról, hogy bizonyos esetekben az iskolád pénzért felvesz olykor olyan gyerekeket is, akik nem érték el azt a teljesítményt, amit te, viszont cserébe tele vannak pénzzel. Ez nem szándékos lejáratás, ez több annál, ez bűncselekmény. Ennek a bűncselekménynek az a neve, hogy vesztegetés. Rosszindulatú lejáratás az lett volna, ha valaki csak pl. facebookra kiír egy ilyet, de amúgy semmi bizonyíték nincs rá az üres szavakon kívül. Itt viszont a hangfelvételes bizonyíték eléggé cáfolhatatlan, persze majd meglátjuk, hogy mi sül ki belőle. Nyilvánvalóan nem a te iskolád az egyetlen, ami vesztegetést fogad el, de sajnos most ez bukott le.
2023. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!