Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezhet-e a kettannyelvu...

Kötelezhet-e a kettannyelvu gimnazium a tanult nyelv erettsegiere?

Figyelt kérdés
Mar van angolbol egy nagyon jo erettsegim, es igy nem szeretnek spanyolbol is tenni. Viszont az iskolam spanyol kettannyelvu... Van valamilyen jogi/iskolai szabalyzat amiben kotelezhetnek, vagy mondhatom hogy nem teszem le az erettsegit abbol a nyelvbol amit kettannyelven tanulok?

2023. jan. 26. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Megnézed a bárki által elérhető pedagógiai programját és szervezeti és működési szabályzatát és elolvasod.
2023. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha az angolból megvan, akkor elvileg nem kell más nyelvből is érettségizni. Bár az kérdés, hogy minek mentél spanyol kéttannyelvűbe, ha ennyire nem érdekel. Lehet érdemes lenne mégis letenni, mert tudtommal az emelt nyelvi érettségi felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű kéttannyelvű képzés esetén.
2023. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Miért merült fel egyáltalán, hogy bárki kötelezne?
2023. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

gyorsan válaszolok mindenre egyszerre:

14 éves voltam és nem volt jobb kilátásom. Már a legelején éreztem hogy utálom a helyet, végig szenvedtem, majd amikor kiderült a szüleim számára is hogy mentálisan mennyire roncsol az állandó kudarc már én akartam megmutatni mennyire "erős" vagyok..?


Illetve ha minden összejön akkor nem itthon fogok tanulni, így a szedett-vetett nyelvvizsga amit kapnék nem lenne érvényes...


A sulim köztudottan felvág a nyelvvizsga számaival, és a statisztikák szerint minden végzős ~2 nyelvvizsgával végez kb. (illetve mindenkinek lesz spanyol nyelvvizsgája.) Emiatt gondoltam hogy kötelezhetnének igazából. :))

2023. jan. 27. 00:23
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ebből egyértelműen kdierül, hogy fejben kellene nálad rendbe tenni a dolgokat.
2023. jan. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, hogy az iskola kötelez érettségi tárgy letételére. Az érettségi tárgyaknál egy nyelv kötelező, neked egy nyelv megvan. Amúgy meg, érdemes lenne kihasználnod a lehetőséget, és rágyúrni a spanyolra, még ha nem is szereted. Sosem tudhatod, hogy nem kellhet-e még valamire később, nem lenne-e előnyös valahol. És nem csak a papír a kérdés, hanem a tudás. Ma már több helyen az interjún tesztelik az embert, hiába van vagy nincs akármilyen papírja az embernek. Egyébként, szabadon választott tárgyként mehetne a spanyol, ha úgyis kéttannyelven tanulod, lehet egyszerűbb lenne, mint mondjuk egy földrajz, biosz, stb., attól függően persze, hogy mik a továbbtanulási terveid.
2023. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
érettségiJére!
2023. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"abbol a nyelvbol amit kettannyelven tanulok"

A magyarral is hadilábon állsz...

2023. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az érettségire neked, magadnak kell jelentkezned akkor, és olyan tárgyakból olyan nyelven, amikor, amilyen tárgyakból is amilyen nyelven jónak látod. Nem fognak fegyvert fogni a fejedhez, hogy márpedig spanyolból jelentkezz, de nyilván meg fognak próbálni rábeszélni.
2023. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!