Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt megteheti osztályfőnököm?

Ezt megteheti osztályfőnököm?

Figyelt kérdés
Már kicsit kezd betelni a pohár a viselkedésével másoknak is. Valami nagyon nincs rendben a fejében… Van egy betegségem, ami miatt sokat hiányzok, és emiatt beszélt anyámmal, és kezdjük azzal, hogy alapjáraton nem bírnak az osztálytársaim (főleg a lányok), mert volt pár “ügyem” ami miatt úgy érzik, hogy a saját kisebbségi problémáikat rajtam kell levezetniük, és folyamatosan a hátam mögött rib4ncoznak stb. Erre osztályfőnököm kitalálta, hogy az egész osztály előtt fog a problémáimról beszélni, miközben ez pont egy olyan téma amiről nem szeretnék, és úgy érzem, hogy nem is tartozik azokra az emberekre akiknek kb. a 40%-a a halálomat kívánja. Ráadásul amióta megtudta hogy beteg vagyok, úgy kezel mint egy fogyatékost, vagy nem tudom, de nagyon megalázóan beszél velem, és már annyira elegem van mindenből, hogy az iskolaváltás is felmerült… Még az is jobb lenne ha kirúgnának és elmennék dolgozni, de igazából egyetemre akarok menni, úgyhogy nem érnék el vele sokat, ha a saját terveimet nézzük.

2023. jan. 27. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Válts iskolát.
2023. jan. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
A viselkedésedet igenis vigye az osztály elé az ügyeid miatt. Ha nem tetszik válts iskolát, ha tudsz.
2023. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a viselkedésemet viszi osztály elé, hanem a betegségemet…
2023. jan. 28. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:
A kettő összefügg.
2023. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2


Vigye az osztály elé??

Wtf :D

Tehát ha valakinek komoly betegsége van, vagy valami privát, akkor a tanárnak az a feladata, hogy kidobja az egész osztály elé, ez szerinted normális?

Ez az ember magánügye, a privát szférájának a része.. amit akkor ad tovább és annak, akire tartozik. Nem a tanár dolga önkényesen kiállni, és ezt odadobni.

Hol élünk???

2023. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5. Igen, az osztálynak tudnia kell, hogy a magatartása összefügg valamilyen betegséggel. Nem kell ezt leírni, mint diagnózist, lehet ezt jól is tálalni. Minden esetre az osztály nem köteles bármit eltűrni, csak azért mert az adott egyén beteg. Végezze az iskolát estin.
2023. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!