Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME pénzügy és számvitel...

A BME pénzügy és számvitel szak tényleg sokkal nehezebb, mint az ELTE GTK szakjai?

Figyelt kérdés

A BME GTK pénzügy és számvitel szak mennyire nehéz?


Jövőre tervezek egyetemre menni, mindenféleképpen pénzügy és számvitel szakra, az ELTE GTK és a BME GTK között szemezgetek, ELTE-ről közvetlen családi körből nagyon sok tapasztalatot hallottam már, a BME-ről annál kevesebbet. Őszinte válaszokat szeretnék kérni.


Tényleg sokkal nehezebb a BME-s pénzügy és számvitel, mint az ELTE hasonló szakja, legfőképpen a matek miatt?

Mennyire lehet mellette akár heti 20 órában, vagy többen dolgozni, úgy tudom ELTE-n sima ügy, ellenben én a BME-vel jobban szimpatizálok, de ez egy fontos kérdés számomra.


Mindezek mellett tudom, hogy az ELTE teljesen rugalmas, majdnem, hogy úgy osztod be az idődet, ahogy akarod, ismerőseimnek például csak egy héten 2 vagy 3 napon vannak órái, többi napok szabadok. A BME-n a mintatanterv szerint az első félévben legalább heti 26 óra van, nem tudom, ez hogyan oszlik el, van-e egyáltalán szabadnap.


Végezetül a vizsgákról is kérdeznék, valóban nagyon szivatósak a BME-s vizsgák, mert azért sok mindent lehet hallani, vagy ez csak egy tévhit és játszi könnyedséggel hozható az egész?


A válaszokat előre is köszönöm!



#nehézség #BME #ELTE #GTK #Pénzügy és számbitel
2023. jan. 29. 21:33
A kérdező szavazást indított:
Igen, a BME nehezebb
Nincs számottevő különbség
Az ELTE a nehezebb
7 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha pénzügy számvitel, akkor csak az IBS, BGE vagy a Corvinus, Milton. A többi szar itt Magyarországon.
2023. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Corvinus kizárva, pár ponttal lemaradok és nem hiszem, hogy kevesebb lesz a ponthatár. Családban, baráti körben BGE-n végeztek többen, könyörögnek, hogy ne oda menjek, legalább én ne bánjam meg, ha már ők elpazaroltak X évet a kvázi semmire. Miltonról és IBS-ről nincs sok ismeretem, de én mindenképpen ELTE-ben vagy BME-ben gondolkodom.
2023. jan. 29. 21:52
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Ha a minőségre mész, akkor csak fizetős jöhet szóba. Menj el dolgozni 1-2 évet, és keresd meg a tandíj összegét egy olyan egyetem képzésére, ami az álom kategóriád lenne.

Ha ez az egyetem külföldi, akkor is.

2023. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Milton mint színvonalas képzés 😂😂😂
2023. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jelenleg is dolgozom, egyetemre viszont mindenképpen szeretnék menni, lehetőleg nappalira, de mindenképpen szeretnék mellette dolgozni is. Számomra a BME és az ELTE jöhet számításba, külföldre nem kívánok menni.
2023. jan. 29. 22:03
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát, te tudod. Mindegyik szar gazdaság szakon.
2023. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az alatt, hogy szar mit értesz pontosan? ELTE GTK-ra járó volt gimis osztálytársaim mind elhelyezkedtek már egyetem alatt, akár a második félévtől komoly multiknál igen jól fizető gyakornoki pozíciókban, ők már éhenhalni biztosan nem fognak, szóval érdekel, mit értünk szar alatt.
2023. jan. 29. 22:10
 8/22 anonim ***** válasza:
6%

Azt jelenti, hogy amíg egy IBS vagy BGE 4 számmal tanít könyvelni kézzel, addíg a többi helyen 2 főkönyvi számmal tanítanak géppel, ami automatikusan csinál mindent kb.

Az egyik helyen megtanulsz könyvelni, a másik helyen meg megtanulod használni azt az egy bizonyos 3 betűs szoftvert, amivel a való életben nem mész sokra, és nem leszel képes újat tanulni, mert nem lesz megfelelő alapod hozzá.

Komoly multiknál én is voltam jól fizetett gyakornok. Nem akarod azt a munkahelyet, ezt elhiheted nekem.

2023. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én sem utcaseprőként dolgozom most, hanem egy kisebb multinál, szóval azért van rálátásom, hogy igenis, szeretném én azt a munkahelyet.
2023. jan. 29. 22:20
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már csak az a kérdés, hogy hova kerülsz be. Állítom, több látásod lenne az életre, ha dolgoztál volna "utcaseprőként" is.
2023. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!