Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemi szakon 50% a...

Ha egy egyetemi szakon 50% a lemorzsolódás, megoldaná a problémát, ha emiatt 50%-kal kevesebbet vennének fel?

Figyelt kérdés

Nyilván nem, de... nem értem az egészet.


220-an kezdtünk a szakon. 3 évvel később záróvizsgára pont kb. 110-en voltunk beosztva. Mondhatjátok, hogy nem számoltam bele azokat, akik félévet, évet csúsznak... igen ám, de ebben a 110-ben benne vannak azok is, akik korábban kezdték, és hozzánk csúsztak, tehát mondjuk emiatt vegyük egyenlőnek.

Értem én, hogy benne van a 12 ingyenes félévben annak lehetősége, hogy 1 év után otthagyod a szakot, és mást kezdesz (vagy még több év után, aztán a végét az újnak fizetősen tolod le - amúgy nem tudom, mennyi most az államilag támogatott, régen ennyi volt), ezért ne legyünk ennyire drasztikusak. De azért mégis kidobott pénznek érzem, hogy mondjuk 110 fő lenyom 110-220 félévet az adófizetők pénzén úgy, hogy aztán abbahagyja.


Viszont ha a 220 helyett felvesznek 110-et, lehet akkor meg csak 55 végzi el 3 év múlva, mert nem lehet belőni, ki az a 110. Hiszen a logika szerint azt a 110-et kellett volna felvenni, akik 3 év múlva tényleg ott álltak a záróvizsgán. (Fordítva is érdekes: akiket nem vettek fel, elvégezték-e volna 3 év múlva.)


Világos, hogy nem lehet igazságot tenni, de a 220-ból 110 akkora lemorzsolódás, hogy biztosan túlzás ez a szám. Mindenképp legyen kevesebb, max. ne 110, de mondjuk 150-170.


2023. febr. 1. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Erre találták ki, hogy aki abbahagyja vagy nem végez időben, akkor vissza kell fizetnie. Nálunk biosz szakon ennél nagyobb volt a lemorzsolódás, olyanok is kihullottak, akiknek magasabb pontszámuk volt felvételikor. Nekem nem volt túl magas, még is elvégeztem a szakot és benne dolgozom. A te logikád szerint nekem be se kellett volna jutnom, csak mert középsuliba motiválatlan voltam és nem voltam hajlandó bemagolni a törit és az irodalmat
2023. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem oldaná meg. Bármilyen is a felvételi folyamat, nem tudja kiszűrni az alkalmas embereket. Mondok egy példát. Középiskolában végig kitűnő tanuló voltam úgy, hogy mellette nekem volt a legtöbb különórám az osztályban, és én tettem le elsőként a 2 nyelvvizsgát is. Mindig csodálkozva hallgattam az osztálytársaimat, hogy hajnalig tanultak. Nem értettem, hogy mit, én mindig ágyban voltam nagyon max fél 11-kor. És én kitűnő voltam, ők meg nem. Na most ez egyetemen már nem működik sajnos. Ott egész éjjel ébren kellett volna lenni, és évekig 2-3 óra alvással kibírni. Nekem ez nem ment, a mai napig sem megy, pedig már majdnem 40 vagyok. A többieknek viszont igen. Tehát ők alkalmasak voltak, én nem. Ennyi
2023. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!