Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jog vagy pénzügy és számvitel?

Jog vagy pénzügy és számvitel?

Figyelt kérdés
Ezen a kettőn gondolkodom, gazdasági szakok közül a pénzügy és számvitel érdekel elsősorban. Melyikre érdemesebb menni, melyikkel lehet később jobban elhelyezkedni? Mindkettő érdekel, és emiatt nem tudok dönteni.

2023. febr. 1. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Mindenképpen a psz.
2023. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
PSz!
2023. febr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Psz
2023. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
PSz
2023. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Én mindkettőt elvégeztem.
2023. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Es tudnal meselni, melyik tetszett jobban? Hogy érzed, melyiket volt érdemesebb elvégezni? Előnyei, hátrányai a két szaknak?
2023. febr. 5. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Az én pályám azt igazolja, hogy mindkettőre szükségem volt, hogy ott legyek, ahol most vagyok.
2023. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Ritka a jó matekos jogász, azzal lehet kezdeni valamit. Viszont, elsősorban a PSZ-t mondanám. Mindenféle matekos, reálos szak sajnos többet ér és több irányba lehet velük mozogni később, mint a joggal manapság, sajnos. Azért a jognál számold bele, hogy 5 éves, 3 év gyakorlat után még kell egy nehéz szakvizsga is, kb. majdhogynem 10 éves projekt, ha nem csúszol és minden összejön elsőre. Jogon belül, hacsak nincs valamilyen protekciód, nagyon jól kell tudnod helyezkedni és elég okosnak is kell lenned ahhoz, hogy tudjál valamit kezdeni a diplomáddal, mert sajnos jogászból túlképzés van. Plusz a folyton változó jogszabályok, mindig naprakésznek kell lenni. Hosszútávon nagyon fárasztó, főleg ahogy öregszik az ember, + nagyfokú stressz.
2023. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

psz, de nem azért, mert "matekos, reálos", egy stem szakhoz képest mondhatni eléggé light is, hanem mert globálisan rettentően kevés könyvelő van

[link]

jogászként meg ott van a sansz, hogy pizzafutár leszel angliában

2023. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én jogász vagyok (büntető) és mellette adótanácsadói és (vállalkozási) mérlegképes könyvelői végzettségem is van.

A munkámban mindent használok (gazdasági-pénzügyi és vagyon elleni bűncselekményekben irányítom a nyomozást és képviselem a vádat).


Az én fajtámból azért elég kevés van, mindkét területen.

Ritka az, aki ezt a két területet tudja ötvözni... más kérdés, hogy kell a tudásunk.

2023. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!