Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Töriből középszinten a 85%-ot...

Töriből középszinten a 85%-ot vagy emelt szinten a 45%-ot nehezebb elérni?

Figyelt kérdés
A pontok szempontjából nincs nagy különbség, mindkettővel kb ugyanannyi pontom lenne. Ezért az lenne a kérdésem, hogy melyik a nehezebb: 85-90%-os középszintű érettségit írni, vagy 45-50%-os emelt törit?

2023. febr. 1. 17:15
A kérdező szavazást indított:
közép
emelt
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a feladatok nehézsége miatt emelt az emelt (töriből legalább is), hanem, mert sokkal több témakört kell átnézni.
2023. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Az emelt nehezebb. A közép, ha jó töris vagy, akár simán lehet 95% fölötti is.

Az emelt szóbeli is szar, mert tök ismeretlenekkel ülsz szemben. Aztán azoknak vagy szimpi vagy, vagy nem. Én pl. nagyon erős ellenszenvet éreztem irányukból anno...

2023. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem világ életemben a töri volt a mumus tárgyam. Utálok magolni és nem éreztem, hogy bármi hasznom lenne abból a sok évszámból meg személyből amit meg kell tanulni hozzá (azon kívül, hogy "általános műveltség"). Ezért 4 éven keresztül csak annyi energiát fektettem bele, hogy ne kapjak 3-ast év végén. Érettségire is csak március körül kezdtem átnézegetni a témaköröket, de a két emeltem mellett nem maradt rá túl sok időm és még így is 83%-ot értem el.

Tehát szerintem a 85%-ot egyáltalán nem nehéz elérni ha egy kicsit foglalkozol vele és mivel az emelten gondolkozol, ezért feltételezem téged jobban érdekel a tárgy mint engem.

2023. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"tök ismeretlenekkel ülsz szemben. Aztán azoknak vagy szimpi vagy, vagy nem"

Nem szimpátiapontokat osztogatnak.

2023. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!