Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Töri tanárok! Általános...

Töri tanárok! Általános iskolában mennyire tanítjátok részletesen a történelmet?

Figyelt kérdés

5-8.osztályra gondolok. Úgy gondolom a rengeteg évszámot nem érdemes "lenyomni" a torkukon, mert valószínű elfelejtik, és nem lesz élvezhető. Közép iskolában az elejétől veszik újra a történelmet.

Mennyire mentek bele a részletekbe?



2023. febr. 1. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A Nat előírja a tanítani való anyagot. Nyilván kis mértékben van a tanárnak autonómiája abban, hogy mit és hogyan tanít, de a tanterv az irányadó.
2023. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
OFI-s vagy Mozaik tankönyvből tanítasz? Esetleg valami más?
2023. febr. 1. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha Dr. Takaró Misi bácsi félét kell tanulni akkor inkább ne tanítsanak semmit.
2023. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan nem vagyok tanár, de van 2 általános iskolás gyerekem. A Mozaik tankönyvet veszik, szerintem elég gyerekbarát.

Évszámok vannak, leckénként 1-2, nem túl sok. Emlékszem nekem gimiben pl. tudni kellett az összes Árpád-házi király uralkodásának évszámát, itt egy-kettőt. Egyébként a tanárok jönnek-mennek, de dolgozatban általában azokat szokták kérdezni, ami a tankönyvben feketével ki van emelve. Fejezetenként max. 10 db évszám.

Ennek ellenére azt látom, hogy a gyerekeknek ez nagyon nehéz. Töriből van a legrosszabb osztályátlag. Nem is értem, mese az egész. Talán azért van, mert a mostani gyerekek már nem olvasnak.

2023. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl részletesen, nem túl durva az anyag, nincs is benne sok évszám. Tankönyvet nem használok, mert a Mozaikosat nem lehet rendelni, az OFI-s meg egy sz_r.
2023. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mozaikos fent van neten :) onnan magadnak online megtudod venni, aztán írsz belőle összefüggő vázlatot a gyerekeknek, amiből tudnak tanulni.

Én OFI-t gyűlölöm. Egy lecke 7-8 oldal. Idén nem voltam hajlandó ki sem nyitni.

Évszámokat én is csak fontosabbakat mondom el nekik, különben nem lenne élvezhető. A lényeg, hogy megszeressék a tantárgyat....de évszámok tömkelegével ellenkező dolgot érek el. 5-es és 7-es osztályról van szó.

Majd középsuliban mélyebben bele mennek.

2023. febr. 2. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mozaikos fent van neten :) onnan magadnak online megtudod venni, aztán írsz belőle összefüggő vázlatot a gyerekeknek, amiből tudnak tanulni."

Persze, nyilván én magam használom, meg nem csak azt, hanem régebbi normális könyveket is, az óráim összeállításához.

Arra céloztam csak, hogy a gyerekeknek nem kell nálam könyvből tanulniuk, meg hozniuk sem kell órára az OFI-s csodát, mert minek cipeljék, ha úgysem használjuk.

2023. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Mi az OFI-bol tanulunk, de bár ne ebből kéne. Nagyon hossz az anyagresz, a tanárok száma pedig kevés ehhez, és ezekből somk el is marad, különböző okokból. Egyszerűen lehetetlen befejezni a tananyagot.
2023. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:

Mindent kibővített verzióban.

Kell az évszám és az elhelyezkedés.

Anélkül semmi értelme.

2023. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!